Wpis z mikrobloga

ROZPOCZYNAMY III EDYCJĘ GŁOSOWANIA NA NAJLEPSZY FILM ROKU WEDŁUG WYKOPOWICZÓW

Zasady:
1. Głosujemy na filmy, które miały swoją POLSKĄ premierę w 2018 roku, zarówno w kinie, na DVD jak i serwisach VOD.
2. Głosujemy maksymalnie na 3 filmy. Pierwszy dostaje 10 punktów, drugi 5, a trzeci 2.
3. Można uzasadnić swój wybór, znajdzie się to w ogłoszeniu wyników.
4. Plusujemy ten post, by więcej ludzi zobaczyło i wyniki były jak najbardziej miarodajne.
5. Głosowanie trwa do 4 stycznia 2019, ogłoszenie wyników dzień później.

Najlepsze filmy 2016 roku - TUTAJ
Najlepsze filmy 2017 roku - TUTAJ

#film #filmy #kino #wykopwybiera #wykop #netflix #showmax #amazonprime #glosowanie
  • 88
  • Odpowiedz
1. Trzy billboardy za Ebbing, Missouri
2. Nić widmo
3. Wyspa psów

Największy problem miałem z trzecim miejscem, bo chciałbym wyróżnić też "Zimną wojnę". Za to bez problemu wskazałem pierwsze. Ciągle nie mogę zrozumieć jak ten film nie dostał Oscara, a wygrał nędzny "Kształt wody".
  • Odpowiedz
1.Tamte dni, tamte noce
2.Trzy billboardy za Ebbing, Missouri
3. Zimna Wojna

jeśli Bohemian Rhapsody, ten płytki i nie dorównujący wielkości Freddiego crowdpleaser wygra, to bojkotuję. Mainstream strasznie kocha ten film i wynosi na piedestał filmów muzycznych i biografii, kiedy pojawianie się w rankingach chociażby filmwebu tego filmu przed Whiplash czy Amadeuszem, a nawet tegorocznego A Star is Born jest obrazą. Średni produkcyjniak nastawiony na wzbudzanie nostalgii i drukowanie dolarów.
  • Odpowiedz
1. Trzy billboardy za Ebbing, Missouri
2. Pitbull: Ostatni Pies
3. Avengers: Infinity War

Wybór taki a nie inny, gdyż w tym roku mało widziałem filmów.
  • Odpowiedz
1. Pierwszego miejsca nie daję bo brak filmu o którym bym pomyślał ŁAŁ. Rok temu (Logan).
2.  Avengers Infinity War.
3. Kler. Temat ważny i ktoś podniósł rękawicę.
  • Odpowiedz
@Para_na_film:
1. Bohemian Rhapsody - nie jest to arcydzieło pod względem fabuły, ale stopień oddania szczegółów plus odtworzenie muzyki - geniusz.
2. Kler - poruszenie poważnego problemu, cegiełka do ośmieszenia mafii katolickiej.
3. 7 uczuć - znów poruszenie poważnego problemu, ciekawa narracja. 3 miejsce, bo film raczej nie dla wszystkich - trochę trudno go zrozumieć jeśli samemu nie jest się rodzicem. Plus średnia rola koterskiego, powinien ktoś inny zagrać Adasia.
  • Odpowiedz