Wpis z mikrobloga

Za uczciwy jestem na tę robotę. Jadę do hotelu odwieźć portfel. Klient z Norwegii złapany na ulicy więc w życiu by mnie nie namierzyl. Portfela nie otwieralem ale widzę z boku że jestem tam cały sztapel zielonych banknotów. No nic, może da jakieś zalezne. #taxi #czujedobrzeczlowiek #oswiadczenie
M.....p - Za uczciwy jestem na tę robotę. Jadę do hotelu odwieźć portfel. Klient z No...

źródło: comment_5z9SZ3AvsulB4lo9OvtavLPmxBuM3usd.jpg

Pobierz
  • 237
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Max_Sop: nigdzie nie pisalem ze jestes ten zly. Odnoszac sie do pierwotnych wpisow i tego jak opisales sytuacje, wniosek nasuwa sie jeden: postapiles slusznie i tak jak powinien postapic kazdy, ale podloze tego uczynku bylo zarobkowe, profitowe, a nie kierowane dobrym wychowaniem.
  • Odpowiedz
  • 0
@ImCandy jeśli moje zachowanie miałoby podłoże zarobkowe wziąłbym pieniędze i miał wszystko w dupie. Przeczytaj jeden wpis wyżej. Liczyłem na kompensacje strat. Nic więcej
  • Odpowiedz
@Max_Sop: napisales to samo tylok dla podniesienia rangi sytuacji dodales duzo szczegolow. przyklad, ze bierzemy dzien urlopu, kupujemy bilet pkp i jedziemy 100 km to juz tak pojechales ze szkoda gadac. kompletnie przegięty przyklad. Ale to nawet nie ma sie co odnosic. Straciles maks godzine na tym wiec jzu nie przesadzaj. I nie musiales tego odwozic od razu. Mogles odwiezc po pracy w drodze powrotnej do domu. Ale juz mniejsza,
  • Odpowiedz
@Max_Sop wymaganie i oczekiwanie kasy od gościa jest śmieszne nie osoby zwracające Ci uwagę. Tak jak ktoś proponował wcześniej, mogłeś mu powiedzieć żeby sam się pofatygował ale strzelanie tekstów w stylu NO MOGŁEM MU WYCIĄGNĄĆ KASĘ I #!$%@?Ć PORTFEL ZA OKNO A NIE ZROBIŁEM TEGO jest zwyczajnie słabe. Poza tym to, że ktoś nie jest z Polski nie oznacza automatycznie, że kasa to dla niego 'nic', tak jak napisałeś gdzieś tam
  • Odpowiedz
  • 0
@monarchista przykład nie jest ani trochę wzięty z dupy. Weekendowe powroty z imprez to najlepsze kursy. Ile takich jest w miesiącu? 8. (4tyg* pt i sob). To nie była środa o 12 kiedy i tak i tak nic bym nie zarobił. I uwierz mi ze chciałem powiedzieć o zaleznym ale gosc wziął portfel, wsadził mi w kieszeń 20zl i szybko wrócił do hotelu. Nie dlatego że mu się spieszylo a dlatego
  • Odpowiedz
@Max_Sop: Pogrążasz się jeszcze bardziej, pozwól że ci jeszcze raz napiszę:
Pomaga się bezinteresownie. Ty od samego początku byłeś nastawiony na zysk, zobaczyłeś portfel wypchany kasą i nie pomyślałeś "biedny norweg jak on teraz wróci do domu", nie ty od razu uznałeś że jak odwieziesz mu portfel to połowa kasy jest twoja bo w końcu "należ ci się za pomoc".
Następnym razem jak chcesz kasę za "pomoc" to powiedz o
  • Odpowiedz
  • 0
@Max_Sop Na początku inaczej przedstawiles sprawę. Po prostu "#!$%@?". Trzeba było odpalić licznik i powiedzieć że to twój dzień pracy i tyle a nie teraz się burzysz.
  • Odpowiedz
  • 2
@Purebreed ok. Jeśli byłem nastawiony na zysk wyjaśnij mi dlaczego nie wziąłem tego tysiaka z portfela i nie wyrzuciłem dokumentów. Zaskocz mnie. Bo przecież w tym przypadku to byłaby maksymalizacja zysków bez żadnych kosztów.
  • Odpowiedz
@Purebreed ok. Jeśli byłem nastawiony na zysk wyjaśnij mi dlaczego nie wziąłem tego tysiaka z portfela i nie wyrzuciłem dokumentów. Zaskocz mnie. Bo przecież w tym przypadku to byłaby maksymalizacja zysków bez żadnych kosztów.


@Max_Sop: Jesteś nastawiony na zysk ale jednocześnie nie jesteś złodziejem, poważnie to takie trudne do rozgraniczenia?
  • Odpowiedz
@Max_Sop jak by nie patrzeć mieli twój numer telefonu - pewnie byś nie udowodnił że to ty wziąłeś kasę (mógł następny klient), ale mogli narobić smrodu (chociażby zgłosić przywłaszczenie na policję)
  • Odpowiedz
@Max_Sop: Inna kwalifikacja czynu służy jedynie dostosowaniu kary do występku i nie zmienia tego co napisałem. Przywłaszczasz sobie czyjąś własność - w potocznym rozumieniu jesteś złodziejem.
  • Odpowiedz
@Max_Sop: smutne jest robienie dobrych uczynkow dla poklasku i nagrody. To tak jak pomaganie chorym dzieciom anonimowo, a pozniej rozpowiadanie po rodzinie jakim to jest sie dobrym czlowiekiem. 20zl jest tu nie istotne. Istotny jest fakt, ze z gory liczyles na bonus - nie potrafisz postapic odpowiednio, bo tak cie wychowano.


@ImCandy zdrowia i życia nie da się wycenić. 1000 zł zostawione przez norweskiego obszczymura można bardzo dobrze wycenić
  • Odpowiedz
@Max_Sop: jesteś śmieszny robiąc szopkę ze swojej wątpliwej dobroczynnosci, choć jechałeś po prostu zarobić i teraz jesteś rozżalony, że się nie udało. Nic w tym złego, ale tez nic godnego pochwały.


No dlatego następnym razem Norweg niech sobie szuka pomocy w ambasadzie skoro nie potrafi zachować się jak cywilizowany człek
@wonsz_smieszek
@Tymariel
  • Odpowiedz