Wpis z mikrobloga

Wezwanie: „14 lat, nieprzytomny, RKO w trakcie”. Lecimy na miejsce, już w karetce odpalamy sprzęt, na miejscu jesteśmy szybko, bo blisko od bazy było. Sprzęt na plecy i do rąk. Wpadamy do domu na miejscu ojciec reanimuje syna. Przejmujemy, ocena, uciski, Lucas, rura, respirator, leki. Wywiad – nie leczony, zdrowy, normalny chłopak z dobrego domu. Poszedł spać i rodzice usłyszeli jak charczy. W trakcie akcji wychodzi na jaw, że lubił eksperymentować z lekami i narkotykami. Idzie Naloxon i Anexate. Bez efektu. Zgon. Nawet nie wiecie jak trudno powiedzieć rodzicom, że ich syn nie żyje. Matka cały czas głaskała nogi syna.
Nie wiem po co Wam Mireczki to piszę. Chyba muszę wyrzucić to z siebie.

Uważajcie na swoje dzieci.

#wejsciesilowe #999 #ratownikmedyczny #dzieci
  • 222
@kosma1: weź człowieku ty jesteś jakiś niebezpieczny #!$%@?
naskakujesz na ludzi 5 rano #!$%@? i się rzucasz do mnie nawet nie wiem o co bo ani nic o sekcji nie pisałem, ani o żadnych badaniach, a tu przychodzi ci taki, obraża, jeszcze sugeruje jaki to ponadinteligentny nie jest
no #!$%@? lecz się
sorry za twardy powrót na ziemię ale skąd w np. takiej przedstawionej sytuacji nie rozważa się morderstwa? po dobrym performance matki?

ojciec zaczął uciskać klatkę piersiową zdrowego i żywego jeszcze chłopca; w trakcie - nieumyślnie albo i z premedytacją - zatrzymuje akcje serca (i in. szczegóły techniczne - w skrócie); wy w międzyczasie wpadacie na miejsce i albo dobijacie go lekami albo i zastajecie już takiego; whuteva.


@carbyne: To twoje wypociny?(
Po co zabijać dziecko, które wychowujesz 14 lat? Brak tu motywu.


@NoMercyIncluded: To, że motywu nie znamy [czy go nie rozumiemy] -- nie znaczy o tym, czy on faktycznie istnieje.
Niemniej pytanie takie oczywiście powinno się [sobie] zadać.

Przykre ale jak dla mnie selekcja naturalna ¯_(ツ)_/¯

mam 2 synów i gdybym się zorientował, że "lubią eksperymentować z lekami i narkotykami" to by dostali taki #!$%@? na upomnienie, że wolałbym wylądować w
@carbyne jeśli nie ma lekarza na karetce to zostawiam kartę odstąpienia od MCR, zbieram zabawki i wracam do bazy. Rodzina organizuje sobie lekarza dyżurnego lub rodzinnego żeby stwierdził zgon. Ja nie przeszukuję domu, nie jestem policją tylko ratownikiem. Przyjeżdża lekarz dyżurny i on stwierdza czy są przesłanki by podejrzewać udział kogos w zgonie czy nie. Jeśli jest to informuje prokuratora a ten może ewentualnie mnie zapytać co widziałem. Przeczytałem i nadal nie
@carbyne 1. Stosunkowo często zdarza się, że członkowie rodziny proszą o odstąpienie od sekcji zwłok. Zwłaszcza na wsiach i wśród osób słabiej wykształconych. Po prostu nie chcą aby ich bliski był "krojony" przed pogrzebem. Od strony prawnej ich zdanie nie ma jednak żadnego znaczenia.
2. Patomorfolog oczywiście jest lekarzem :-) Jak już wyżej wspomniałem, slangowo jest nazywany "lekarzem ostatniego kontaktu". Kartę zgonu wystawia jednak po ewentualnej sekcji, po samych oględzinach zwłok na
@carbyne: widzę, że już przeprowadziłeś celną analizę psychologiczną moją i mojej rodziny xD zawszę się cieszę gdy w serwisie ze śmiesznymi obrazkami można znaleźć tylu ekspertów xD
nie planuję tutaj debatować na ten temat, mogę Cię jedynie zapewnić, że moje dzieci nie dość, że mają więcej swobody niż pewnie większość dzieci, to jeszcze są oswajane ze wszelkimi rodzaju niebezpieczeństwami współczesnego świata ze względu na brak tematów tabu w moim domu -
Po prostu nie chcą aby ich bliski był "krojony" przed pogrzebem.


@IgorK: W sumie fakt, wiedziałem o tym...

Jak już wyżej wspomniałem, slangowo jest nazywany "lekarzem ostatniego kontaktu".


@IgorK: ja słyszałem "zimny chirurg" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Podoba się to DLA MNIE ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Od strony prawnej ich zdanie nie ma jednak żadnego znaczenia.


@IgorK: To powinno chyba dziwić.
wyszło w rozmowie z rodzicami, później znaleźliśmy schowane igły i strzykawki.


@Korba112:

@Agemaker: Bo rozumiem z ogółu wątku, że zostajesz na miejscu [skoro macie czas przeszukiwać potem ludziom pokoje]?


@carbyne:

Ja nie przeszukuję domu, nie jestem policją tylko ratownikiem.


@Agemaker: Ale jak odzywasz się niepytany, to później nie dziw się, że cię wziąłem za autora wątku, do którego kierowałem wypowiedź, co? ( ͡° ͜ʖ ͡°
@carbyne Tak, w zatrzymaniu krążenia adrenalinę podam zawsze, bez wyjątku. Nie znam przyczny NZK, leczenie jest jedno, czy jest to słuszne czy nie to już nie mnie decydować. Procedura działania w czasie NZK jest jedna i nie ma w niej czasu na rozważania czy komuś serce stanęło z nerwow. Adrenalina - każdemu w zatrzymaniu krążenia, bez wyjątku. Nalokson, atropina, benzo, mleko (Co przez to rozumiesz?) tylko jeśli stan kliniczny wskazuje na konieczność
@carbyne 1. O "zimnym chirurgu" słyszałem ale u nas się nie przyjęło ;-)
2. Prokurator zarządza sekcję zwłok jeśli ma uzasadnione podejrzenie, że do zgonu doszło wskutek czynu zabronionego. A contrario, jeśli podejrzenia takiego nie ma (można stwierdzić, że zgon nastąpił z przyczyn naturalnych) to się od sekcji odstępuje. Jednak dopóki się takiej wersji nie wyeliminuje, to postępowanie karne ma bezwzględne pierszeństwo.