Wpis z mikrobloga

Wezwanie: „14 lat, nieprzytomny, RKO w trakcie”. Lecimy na miejsce, już w karetce odpalamy sprzęt, na miejscu jesteśmy szybko, bo blisko od bazy było. Sprzęt na plecy i do rąk. Wpadamy do domu na miejscu ojciec reanimuje syna. Przejmujemy, ocena, uciski, Lucas, rura, respirator, leki. Wywiad – nie leczony, zdrowy, normalny chłopak z dobrego domu. Poszedł spać i rodzice usłyszeli jak charczy. W trakcie akcji wychodzi na jaw, że lubił eksperymentować z lekami i narkotykami. Idzie Naloxon i Anexate. Bez efektu. Zgon. Nawet nie wiecie jak trudno powiedzieć rodzicom, że ich syn nie żyje. Matka cały czas głaskała nogi syna.
Nie wiem po co Wam Mireczki to piszę. Chyba muszę wyrzucić to z siebie.

Uważajcie na swoje dzieci.

#wejsciesilowe #999 #ratownikmedyczny #dzieci
  • 222
  • Odpowiedz
@konrad1: Nalakson działa antagonistycznie na receptory opioidowe, takie antidotum na heroinę/morfinę/kodeinę i inne opioidy, które po przedawkowaniu mogą wywołać niewydolność oddechową. O tym drugim to pojęcia nie mam.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 54
@effzet: Rc zawsze były i będą. A delegalizacje co roku przynoszą tylko analog analogu analogu. Najpierw był mefedron (4mmc), potem 3mmc, 4cmc (klefedron), 3cmc (metaklefedron). Ciekawe który tym razem pierścień otworzą chińczycy, ewentualnie dodadzą wincy fluoru lub chloru. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
Przeżyłem (...) i powiem że

Ogólnie tylko wspomniałem przecież nigdzie nie staram się łączyć tych kwestii

Przeżyłem (...) i powiem że


@sylwke3100: srsly?!

Miałem takie jedno doświadczenie, ale wypowiem się w kwestii tego drugiego, więc możecie mi wierzyć
  • Odpowiedz