Wpis z mikrobloga

Też tak macie że na spotkaniach rodzinnych nie ma nawet opcji żebyście się przebili z czymś do powiedzenia? Nawet jak nie jest to jakieś duże spotkanie, na 10 osób na przykład, to i tak zawsze jak coś powiecie wysłucha jedna osoba a reszta oleje a zaraz ktoś powie jakieś największe bezsensowne gowno i wszyscy podjarani tematem i drą się do siebie? Więc siedzę i słucham, nie śmieszą mnie ich żarty, nie interesuje obgadywanie ludzi z wioski... #zalesie #swieta
  • 117
@Alicjas45: mam taką sytuację że albo to wynika z wieku albo nie wiem, że od jakiś 2 lat każdy słucha tego co mam do powiedzenia czy w gronie rodziny różowego czy w swoim i jak popiję to jestem jednym z prowadzących debatę na jakiś temat czy kierunkujacym dyskusje. Nie mam pojęcia dlaczego tak się stało, może w rodzinie mają mnie za kogoś rozsądnego ( #!$%@? lol iksde)
@RudaWieriura: ja tam okopuję się na pozycji rurkowca, pytam ludzi o rzeczy które ich interesują, tu zapytam wujka jak tam jego pasek w tdi, tam babcie co ksiądz mówił na pasterce, każdy się czuje doceniony i fajnie jest wtedy. Jak ktoś zaczyna jakieś poważniejsze dyskusje o #!$%@? czy pytania dotyczące mojej pracy to sprawnie blatuje temat i dalej #!$%@? sernik.
To jest przecież elementarz rodzinnego przeżywania świąt xD
Ja jestem małomówny, więc mam na to wywalone ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Blaskun: Tak najlepiej. Ja lubię mówić. Na co dzień często prowadzę szkolenia bo dobrze czuję się w tej roli kiedy wszystko tłumaczę a ludzie mnie słuchają. Ale do tego potrzeba słuchaczy na poziomie. Już lata temu nauczyłem się że na rodzinnych spotkaniach lepiej siedzieć cicho. U żony tak samo.
@Alicjas45: najgorzej jak słuchasz głupot i bredni związanych z Twoim zawodem... Od dwóch lat pracuję w zawodzie, z mniejszymi czy większymi sukcesami, ale i tak ciotki i babki wiedzą lepiej ode mnie, bo w TV to inaczej mówią. W tym roku nasłuchałam się na przykład na temat tego, że przedstawiciele mojego zawodu to oszuści, kanciarze i złodzieje. W duszy kisnę ze śmiechu, a na zewnątrz niczym oaza spokoju wżeram spokojnie pierogi
@alexam: Wśród starszych ludzi panuje przekonanie że dziennikarz to najmądrzejszy zawód świata. Ja pracuję w zawodzie od 13 lat, ale jak dziennikarz (który codziennie mówi na inny temat) coś powie to na pewno on ma rację a ja się nie znam bo co ja tam mogę wiedzieć :)