Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dłuższy czas leżało to mnie na sercu, a jakoś nie mam możliwości by z kimś pogadać o tym, bo boje się trochę reakcji, więc stwierdziłem, że tutaj to wrzucę.

Mam 24 lata i mieszkam z bratem i mamą. Wydaje się spoko? Na pierwszy rzut oka jest wszystko okej, mam dziewczynę, dobrą pracę w ciągu najbliższego roku mamy zamiar przeprowadzić się do miasta razem.

No więc, co mnie nie pasuje?

Mój brat jest upośledzony psychicznie.. I w związku z tym mam naprawdę mega niefajne myśli z tym związane. W skrócie? Uważam, że nam by się żyło wszystkim lepiej gdyby go nie było.

Nie jest z nim aż tak źle jak z tymi upośledzonymi co widzicie w telewizji. Nie jeździ na wózku, nie ślini się, jest w stanie sam zjeść/oddychać.. Przynajmniej teraz. Moja mama ma ponad 50 lat, on ma ponad 25. I jak ja widzę, to ledwo jest w stanie sobie cokolwiek ogarnąć. Mama wyśle go do sklepu - bywa, że nie weźmie reszty ze 100 zł i przepada. Bywały sytuacje, że zabierał coś z domu i wynosił do 'szkoły' dla tych upośledzonych.

Coś mu się powie co nie pasuje? Jest napad agresji, krzyczy, bywa że odepchnie itd.
W związku z tym jak myślę o przyszłości to ciągle się boje. Co będzie za 10 lat jak mu bardziej #!$%@?? Bo lepiej nie będzie. Moja mama opadnie z sił i nie będzie w stanie robić mu koło dupy, a ja tym bardziej tego nie będę robił.

Jak mama umrze to co dalej? Ma zamieszkać ze mną? Nigdy w życiu, bałbym się o przyszłe dzieci, czy ich nie skrzywdzi, czy nie będzie molestował, czy nie będą miały złych wzorców, w końcu ile czytamy o takich 'wujkach'? A ja wolałbym w spokoju żyć sobie w swoim domu/mieszkaniu, a nie bać się.
Mam niby jeszcze jednego brata, ale on układa sobie życie za granicą i wątpię by miał wrócić

A ja nie widzę sensu, żebym miał płacić za jakiś ośrodek dla niego.. Lepiej by było jakby go nie było...

I tu się nasuwa moje przemyślenie..
Po co ta pomoc od państwa dla takich osób?
Ok ktoś powie, że dają radość swoim rodzicom. No super, warzywko, cieszymy się. Tylko kwestia takiego warzywka znacznie obniża poziom życia reszty. Całkowicie inaczej by się rozwijała rodzina gdzie są rodzice i dwójka normalnych dzieci, a znacznie inaczej jest kiedy są rodzice i dwójka normalna i jedno takie. I idzie mnóstwo pieniędzy które mogłoby pójść na lepsze warunki mieszkalne czy godne życie. A tak to widzimy reportaże gdzie żyją w chlewie, bo 200k trzeba dać na jakieś respiratory czy inne gówna, które przedłużą mu życie o MOŻE 3 lata. Super, 3 lata życia czegoś takiego, a reszta rodziny przez kilka-kilkanaście lat nie odrobi tego.
A co dopiero kiedy coś się stanie rodzicom i opieka spada na rodzeństwo? I 'wymuszana' jest opieka i ktoś marnuje swoje życie, bo wychowali go tak, że nie zostawi takiej osoby..
Czy ja jestem naprawdę taki zły, że patrzę na to z takiej perspektywy?
Bo co gadam z kimś i lekko schodzę na takie tematy to mam wrażenie, że tylko ja tak uważam..
Przyszły święta i takie feelsy..

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 72
@AnonimoweMirkoWyznania: no i gdzie byś postawił granicę? Co z ludźmi terminalnie chorymi? Dzisiaj jeszcze żyją w miarę normalnie ale jaki jest sens wydawać na nich kasę skoro im się na pewno pogorszy? A co z tymi chorymi na choroby metaboliczne? A co z tymi którzy mają słabe geny i są zwyczajnie narażeni na choroby czy przypadłości w przyszłości? A co z tymi, którzy są zdrowi ale są brzydcy i nie będą
@AnonimoweMirkoWyznania: normalny jesteś i pewnie większość tak myśli ale nikt nie będzie tego mówił, kiedyś nie mieli problemu bo takie osoby umierały od razu lub się ich pozbywano i jakoś nie mieli problemów z tym (mam na myśli -100 lat i dalej)
@AnonimoweMirkoWyznania pogadaj z bratem i potem obaj z mama. Jesli trzeci brat jest juz na swoim zasugerujcie sprzedaz mieszkania i kupno malej kawalerki a reszta na osrodek ... ew jak macie hmkase kupcie mamie na spolke (nawet hipoteke) kawalerke albo male m2 a mieszkanie wynajmijcie i kasa na osrodek dla brata lub jakas tego typu kombinacja, ew jeden z was moze wziac na siebie opieke w zamian za dozywocie na mieszkanie itd.
@sredni_szu: Ja mam upośledzenie w stopni lekkim kręgosłupa. Żeby nie doszło do pogłębienia wady powinna chodzić na rehabilitacje, wtedy mogę zupłenie normalnie fukcjonować, nie potrzebuję wózka, kul ani opiekunki do podcierania mi dupy. Ale w kolejce stoję 3 miesiące, żeby pójść na 2 tygodniowy turnus, który naturalnie #!$%@? daje, a takie warzywa z 3 stopniem, którym ta rehabilitacja i tak nic nie da, bo magicznie nie wstaną z wózków, #!$%@?ą się
Tacy ludzie w ogóle nie dają radości swoim rodzicom, rodzice nie mają swojego życia, caly czas zajmują się warzywem. Ale tak juz jest że państwo ma z takich warzyw naprawdę spore pieniądze, za wszystkie leki , leczenia, terapie , to taki biznes . Im więcej warzyw tym lepiej dla medycyny. W świecie zwierząt gdy urodzi się jakieś "upośledzone " zostaje po prostu porzucone przez stado lub zabite. Każdy powinien żyć swoim życiem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: ze znajomymi rozmawiać o takich tematach to też różnie bywa, mogą zacząć wytykać Cię palcami, co w sumie mogłoby wyjść na plus, bo wiadome by było kto jest nie w porządku w stosunku do Ciebie. Ja bym taki temat podjął z tylko na prawdę ogarniętymi ludźmi.

Imho. Masz dobry kierunek patrzenia, najgorzej tutaj może być z matką. Trochę dużo zmiennych we wpisie, które mogą zmienić pogląd na sytuację.
@wykopowiczka69: "roszczeniowe madki"? Ty myslisz, ze one sie o to prosiły i dlatego walczą w sejmie o jakiekolwiek sensowne rozwiązanie systemowe? Przeciez w tym posranym kraju znaleźć kogoś, kto usunie ciążę, nawet w uzasadnionych przypadkach medycznych, to jest myszyn emposibel, szpitale odsuwają od siebie takie przypadki jak gorący kartofel, zwlekają, odsyłają od jednego do drugiego, aż czas minie. A niedługo to i diagnozowanie będzie obwarowane jakąś absurdalną klauzulą sumienia.
@Myrabelka: Jakie pieniądze z terapii?! Takie osoby są dla państwa najgorsze bo nie odprowadzą w życiu grosza podatku (albo bardzo mało z guwnopracy w zakładzie pracy chronionej) a pobiorą świadczenia za miliony i dla państwa najlepiej byłoby gdyby ich nie było. Propozycja zakazu aborcji to wyłącznie wymysł ideologiczny, i do tego nierzadko motywowany zemstą (Kaja Godek, główna orędowniczka absolutnego zakazu, sama ma dziecko z downem)
@sredni_szu popatrz ile hajsu kosztują te leki , i po co są te wszystkie zbiórki organizowane przed matki bo już nie maju po prostu na jakieś operacje czy terapie ?
Biznes farmaceutyczny bardzo dobrze się kręci na takich przypadkach , jak i lekarze mają bardzo dobre pieniądze za leczenie warzywek.

Ale co jest ważniejsze to , to że tym rodzicom lub rodzinie jest po prostu odbierany cenny czas! 24h/7 zajmować się takim
@wykopowiczka69: No ale raczej nie zaproponujesz "samobója" już żyjącej osobie, albo osobie ze zdiagnozowaną nieuleczalną chorobą (i jak zawsze pojawia się problem granicy ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Za to myślę że patologią jest ładowanie kasy w leczenie nieuleczalnie chorych noworodków (takich, które na zachodzie się nie rodzą bo aborcja), które są za niesamowite pieniądze sztucznie podtrzymywane przy życiu, mimo że nie mają najmniejszych szans na samodzielne
@Myrabelka: Nie wiem jak to wygląda od strony firm (chociaż w Polsce pieniądze trzepie się na suplementach, których wytworzenie nic nie kosztuje, a można zareklamować i drogo sprzedać), ale dla państwa to jest żaden interes. Idealną sytuacją dla państwa jest taka, w której wszyscy płacą składkę a nikt nie choruje, wiec siłą rzeczy jeśli mamy osobę, która tylko choruje, a nigdy nie płaci składki to jest kiepsko.
Lekarze mają u nas
@sredni_szu Nie przetlumaczysz od razu widać jakie ktoś ma pojęcie o ekonomii, tym z czego biorą się pieniądze w budżecie państwa, ile trzeba dołożyć do zakładów pracy chronionej, refundacji leków, zabiegów, rehabilitacji itd. Serio nawet nie wiem jak to skomentować, niepełnosprawny najlepszym obywatelem dla państwa.... xD, ponieważ w taki tylko sposób można się do tego odnieść.