Wpis z mikrobloga

no i jest - nie zrobił pełnego siadu, a zaliczono. A ty go bronisz, tłumacząc się kątami.


@vela: DLATEGO na zawodach jest 3 sędziów, którzy patrzą z różnych stron.
  • Odpowiedz
@noarch: No, ale on wrzuca do publicznego wgladu to, co go interesuje, wiec musi liczyc sie z tym, ze inni moga komentowac. Co w tym dziwnego? A przy takim ekstremum i komentarze nie beda spokojne, wywazone.
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: Mam tylko pytanie - to jest raw? Z butami, owijkami, usztywniaczami, pasem? Nie wkurza Cie nazywanie tego "raw"?
Ja wiem, ze to zalezy od zasad federacji i teraz sie przywalam do zasad - a jak mi sie nie podoba, to moge startowac gdzie indziej, ale i tak zapytam.

Co to siadu, no to jednak szacun, to grubo ponad pol tony!
  • Odpowiedz
Ale skąd wiecie że głębokości nie zrobił? Byliście tam, patrzyliście z boku? Wiecie że przy tak ogromnej masie to zupełnie inaczej wygląda?


@IntruderXXL: Widzę po filmiku który wrzuciłeś. Umiem w biomechanikę człowieka bo się o tym regularnie uczę, nie muszę mieć idealnie wglądu od boku aby ocenić, czy gość zrobił siad poniżej 90 stopni. Według mnie nawet głupotą by było, gdyby mieli zaliczać siad od 91st analizując to potem na
  • Odpowiedz
@Poemat: Co Ty bajdurzysz typie. Ja jestem nienormalny jesli chodzi o zasady, ale Ty chyba ich nie znasz nawet XDD

Nie trzeba uzyskiwac zadnego konkretnego kata. IPF na 2009 rok (nie wiem czy nie bylo nowelizacji) mowi

górna powierzchnia ud w stawie biodrowym znajdzie się niżej niż wierzchołki kolan


Wtedy jest odpowiednia glebokosc. Biomechaniczna trygonometria nie ma tutaj nic do rzeczy byku.
  • Odpowiedz
@Poemat: Przepraszam, ze tak nieladnie.

Katy nie sa tutaj wazne, bo kat zalezalby od propocji danego czlowieka. A to co piszesz

Gość ma "porządnie" usiąść i wstać.


No to stary, to nie brzmi jak zasady jakiegokolwiek sportu.
  • Odpowiedz
górna powierzchnia ud w stawie biodrowym znajdzie się niżej niż wierzchołki kol


@DywanTv: Nie znalazła się ( ͡º ͜ʖ͡º)
To co napisałem to była przenośnia - bzdurny zapis wg mnie, powinno być słowo "wyraźnie" czy cokolwiek takiego. > >

Katy nie sa tutaj wazne,
  • Odpowiedz
@Poemat: Gdzie ty w przysiadzie masz kąt prosty? xd

Zasada zaliczającej głębokości przysiadu jest bardzo klarowna i łatwa w ocenie, nie ma potrzeby jej zmieniać. To wyłącznie kwestia sędziów co zaliczają, a co nie. Wystarczy porównać siady w np. XPC do chociażby US Open, gdzie zasady są oceny głębokości są takie same.
  • Odpowiedz
@Poemat:

Nie znalazła się ( ͡º ͜ʖ͡º)


Moglbys to ocenic jedynie jesli kamera bylaby ustawiona na wysokosci kolan lub jesli sam bys byl na miejscu. W innym wypadku nie. I nie wiem co uczenie sie
  • Odpowiedz
Gdzie ty w przysiadzie masz kąt prosty? xd


@urak666: W stawie kolanowym zazwyczaj dochodzi do jego przekroczenia podczas prawidłowego siadu, nie wiem za bardzo o co pytasz

Moglbys to ocenic jedynie jesli kamera bylaby ustawiona na wysokosci kolan lub jesli sam bys byl na miejscu. W innym wypadku nie. I nie wiem co uczenie sie o biomechanice ma tu pomoc
  • Odpowiedz
@urak666: W stawie kolanowym zazwyczaj dochodzi do jego przekroczenia podczas prawidłowego siadu, nie wiem za bardzo o co pytasz


@Poemat: Serio chcesz zaliczać siady po przekroczeniu 90 stopni w stawie kolanowym? xD I to miałoby być lepszym i łatwiejszym w ocenie sposobem, niż obecny?
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: no i napisałem, że sędziowie bardzo często faworyzują znanych zawodników, bo biorą więcej kg na sztangę, ale nie robią głębokości w siadzie / nie blokują pośladów w ciągu.
  • Odpowiedz
@Poemat: Wiesz, "gorna czesc uda" to tez nie jest anatomiczna nazwa, nie jest tez bardzo dokladna, jednak sedziowe, ktorzy od lat sie tym zajmuja jakos daja rade. Rozumiem, ze biomechancy to nie byle kto, ale na pewno i biomechanicy brali udzial w ustalaniu takich zasad, to nie Seba z Matim sobie wymyslili, jest to pzremyslanie.
  • Odpowiedz
  • 0
@DywanTv Napisałeś, że w zasadach (ja się nie orientuję) jest "górna powierzchnia ud", więc linia po prostu nogi, gdzie już nie ma nogi a jest powietrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)- I ta linia ewidentnie nie przekroczyła wierzchołka kolana (czyli wierzchołka rzepki), natomiast zrównała się z jego górną częścią (która nie jest wierzchołkiem).
Jasne, na pewno ktoś obeznany to ogarniał ale zapisy to
  • Odpowiedz
@Poemat: Jak juz wyzej wspomnialem, nie sadze, zeby poslugiwano sie anatomicznymi nazwami. A nalezy rozumiec, ze nazwy anatomiczne nie zawsze sa tozszame z potoczymi.
  • Odpowiedz
Tylko mnie #!$%@? nasz wykopowy PRAWDOPODOBNIE NAJSILNIEJSZY mirek (specjalnie z małej) który nadużywa WIELKICH LITER?
  • Odpowiedz