Wpis z mikrobloga

@Fafnucek: musiałbyś nazwać "dosolone boczniaki z rybnym smakiem w zmielonych na biało nerkowcach" i dalej by nie było wiadomo, o co chodzi. To jest od początku do końca robione tak, by imitować śledzie w śmietanie, stąd nazwa. to jest kluczowy aspekt tego przepisu: ma smakować jak śledź. Boczniak to przypadek, akurat nieźle imituje
@kaen: Nie mam żadnych kompleksów dziecko. Nie mam nic do wegetarian i sam sobie czasem coś niemięsnego zjem. A jak ktoś coś publicznie wypuszcza, to powinien się liczyć z komentarzami. Ja zadałem pytanie, ale widzę, że zauważenie tego Cię to trochę przerosło.
@smyl: Czyli Twoim motywem jest tylko cierpienie, tak? a tak z czystej ciekawości - jak się zapatrujesz na "mięsa z probówek"? pewnie w przyszłości będą naszym głównym produktem
@smyl ej to jest zajebiste i na pewno kiedyś wypróbuję! Nie jestem wege, ale moja matka twierdzi, że jestem nawet jeszcze gorsza, bo mam tyle dziwactw żywieniowych, w których nie ma żadnej logiki. Śledzi oczywiście nie znoszę :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
ciągnie mnie do ryb, ale staram się nie powodować cierpienia i śmierci tylko dlatego, że lubię jakiś smak
@smyl: o chui, panowie, jakiś anonek nie chce cierpienia ryb, koniec, zawijamy interes i zamykamy fabrykę, zlomujemy kutry ( ͡° ʖ̯ ͡°)