Wpis z mikrobloga

Jestem introwertykiem, mam słabą psychikę i to jest mój problem w wielu sytuacjach. Czy jest jakiś sposób, żeby nabrać pewności siebie? Zdarzyła mi się kiedyś taka sytuacja, że doszło do szarpaniny ale i tak nic z tego nie wyszło. Ogólnie nie jestem agresywny, nie chcę się nigdy bić. Ale chciałbym nabrać pewności siebie, żebym w razie problemu potrafił wyjść do gościa a nie uciekać. I nie potrzebuję komentarzy, że najlepiej unikać bójki. Czasami po prostu się nie da. I chodzi mi o nabranie pewności siebie, że dam radę, że potrafię i że nie przestraszę się oponenta. Nie wyglądam źle, chodzę na siłownię, dobrze wyglądam i słaby fizycznie nie jestem. To, że mam mięśnie sprawia, że czuję się, jakby to powiedzieć, bardziej pewnie, ale jeśli chodzi o barierę psychiki to nie potrafię jej przełamać i tak czy inaczej nie potrafiłbym się bronić. Kolejnym problemem jest, że nie potrafiłbym zrobić nikomu krzywdy.

Co zrobić, żeby nie bać się konfrontacji, nabrać pewności siebie i mieć silną psychikę?

#introwertycy #psychika #pewnoscsiebie #psychologia #silownia #sportywalki
  • 15
@SerasVCT: e tam nie #!$%@?, nic trudnego. SW Ci nie pomoże, daj se spokój z takimi radami. Latałem kilka lat na SW i za dużo w mojej psychice się nie zmieniło, ale ja nie mam jakichś problemów. Test zmieni i to na 100%. Twoja decyzja