Wpis z mikrobloga

Sprzedam jedno z aut w rodzinie. BMW 320d 2011/12 albo Honda Civic 1.4 2010. Przeprowadzamy się do Austrii i jedno musimy sprzedać. Wolałbym sprzedać BMW (bo import drogi) ale już trochę mam dość tego procesu, więc sprzedam które pójdzie pierwsze.

link BMW

Link Honda

Linki do video w tekście ogłoszeń.

Auta godne polecenia. Oba do negocjacji...

#otomoto #bmw #trojka #sprzedam #motoryzacja #samochody #olx #auto #niemcy #handlarze #allegro #bmwboners #okazja #honda #civic #sprzedamauto #sprzedamopla
Pobierz sokl - Sprzedam jedno z aut w rodzinie. BMW 320d 2011/12 albo Honda Civic 1.4 2010. P...
źródło: comment_nFfCk4oAsAmvlXzUKltrSxMIRcssLzmJ.jpg
  • 21
@jaceks653: Hej, trochę o tym dumałem:

1. Ogólny zastój i kiepska pora roku.
2. Honda mało tu popularna, mały silnik i duży przebieg (tu raczej nikt kompaktami takich przebiegów nie robi)
3. Chyba najważniejsze: Trzy miesiące temu wprowadzono system dopłat do wymiany samochodów z euro 5 (jak moja beemka) dla 14 najbardziej zanieczyszczonych przez NOx obszarów. I tak przy wymianie na nowe auto albo rocznę dostałbym dopłate 4.5-6k eur w BMW,
@jaceks653: tak czy siak sprzedać teraz diesla w Niemczech to tragedia. Kupiłem moją BMW 3 lata taemu @ 132k km za 14100 Eur. Teraz przy przebiegu 215k za 9000 eur nie mogę sprzedać.

Tak jako ciekawostka: ponad 140 eur miesięcznie sama utrata wartości + naprawy/utrzymanie (a robiłem wszystko co się dało). Jak ktoś mało jeździ to taniej wypożyczać auto.
@chaberr: euro 4 i niżej tak. Od października chyba dotyczy to też euro 5 czyli całkiem nowych aut. No i w tym przy nie jest to to oddanie tylko odsprzedanie.

Właśnie wróciłem od dealera. Dają mi za BMW 6500 eur i od 4000 do 8000 eur premii w zależności jaki model i czy nowy czy roczny. Muszę się poważnie zastanowić.
@chaberr: tak właśnie myślę i chyba się skusze na roczna Skodę superb.

No to jest tak że w ramach tego programu muszą odkupić każda markę. Przykładowo Ford mi daje 5500 za BMW i premie 10000 przy zakupie nowego Mondeo. No tylko że właśnie nie planowałem nowego i w sumie trochę mi nie potrzebny bo planuje mniejsze przebiegi robić.
@kultywator: dramat. Nie wiem co robię źle bo auta serio fajne.

Mam teraz potencjalną klientkę na Hondę ale brakuje jej kasy i nie wie czy kredyt dostanie. Ehhh

BMW chyba zostawiam bo musiałbym za 6k euro sprzedać. Chyba poprostu za duży przebieg + diesel. A auto fajne to sobie zostawię. Tym bardziej że wykonałem że koszty importu mogę odliczyć od podatku w Austrii więc dramatu nie ma.