Wpis z mikrobloga

Witajcie Mirki
Mam problem z monitoringiem IP. Mam zainstalowanych 7 kamer, na rejestratorze BCS-NVR08025ME-II. Kamery to 5 sztuk: BCS-TIP5401IR-V-IV i dwie sztuki: BCS-DMIP2401AIR-IV. To wszystko wpięte do switcha TP-LINK TL-SF1016DS.
Problem polega na wariującym lokalnie ratingu. Jedna z kamer tubowych rzadko jest nagrywana (choć rejestrator ją widzi), tak jakby nie pracowała. Rating skacze od zera do 4 tysięcy. Rating wariuje na prawie wszystkich kamerach. Chyba na dwóch/trzech jest w miarę stabilne 4 tysiące i one działają non stop prawidłowo. Pozostałe to huśtawka jeśli chodzi o przesył – rating.
Najlepiej o dziwo sytuacja wygląda nocą. Kiedy włączone jest podświetlenie, wtedy wszystkie kamery mają wysoki rating, ale też są wahnięcia.

Sytuacja nieco się poprawiła po podmianie switcha na drugi. Niestety taki sam model, bo tylko taki miałem dostępny bez kosztowo. Ale nadal sytuacja odbiega od normalnej.

Czy dobrze myślę, że problem leży po stronie switcha? Że ten TPLINK nie ogarnia przesyłu? A Wy jakich switchy używacie do swoich monitoringów?

#monitoring #it #kamery #hardware #komputery #alarm #bcs
  • 8