Wpis z mikrobloga

Murki, jak to jest z dostaniem się ze Szczecina do Łodzi?
Brak bezpośredniego pociągu, muszę przesiadać się w Kutnie, gdzie najpewniej nie zdążę na pociąg aglomeracyjny, a jeździ dość rzadko.
Zaplanowałem z Kutna jechać Busem, muszę się dostać do centrum, czyli Łódź Kaliska.
Tutaj rodzą się moje pytania:
-czy ten pociąg został zawieszony bo remont etc. czy ogólnie przestał kursować?
-czy normalnym jest to że łatwiej jest się dostać na przedmieścia, niż do faktycznego centrum?
-czy mój plan podróży jest sensowny, czy można zrobić to lepiej/szybciej?

#lodz #szczecin #pkp
  • 22
@Say_What: Będąc już w Kutnie na dworcu łapiesz SAND-BUSA, kursują co ok. 40 minut. Jedziesz do końca i wysiadasz praktycznie w samym centrum Łodzi, przy hotelu Światowid. Co to pociągu to nie pomogę, dawno już nie kursowałem nimi. Ostatnio faktycznie mieli jakieś remonty torów etc. Kiedyś sporo tego kursowało w ramach ŁKA.
@TheChmielu Właśnie tak planuję to rozegrać, strasznie trudno się dostać szczerze mówiąc :O

@warstwowy_kabel teraz dopiero zobaczyłem i szczerze mówiąc jakbym wcześniej sprawdził to pewnie bym się zdecydował. O dziwo wychodzi to w podobnej cenie jak się dobrze trafi. Następnym razem szybciej będę sprawdzał.

Dzięki za pomoc!
@fluchtlinge_willkommen no niestety tak mi pokazuje sytuację pkp, wklepuję Szczecin Główny - Łódź Kaliska i zero bezpośrednich pociągów.

Autobus średnio kursuje niestety :<

A bezpośredni, jak wcześniej Koteg pisał tylko do Widzewa i to raz dziennie, gdzie godzina mnie nie urządza.