Wpis z mikrobloga

#sekretariat #dzieci #szkola
Ostatnio plagą w szkole stały się bezprzewodowe głośniki. No nie idzie przejść korytarzem, bo można po prostu ogłuchnąć. Bezsilni już nauczyciele zaczęli więc konfiskować sprzęty i przynosić je do mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
7:55, wchodzę do #pracbaza , a tu już pod sekretariatem stoi młodzieniec, który musiał radzić sobie z rzeczywistością bez głośnika cały weekend i prosi o zwrot. O jaki był grzeczniutki, jaki milutki dla mnie :D
No dysonans #!$%@?, bo pamiętam jak w zeszły piątek szedł przez korytarz z hardą miną i z rozgłośnionym na cały zycher Gangiem Albanii czy innym kałem.

Nie wiem czemu, bo w sumie nie mam prawie żadnej roli w tej historii, ale czuję satysfakcję
  • 99
  • Odpowiedz
Chłopak z Ukrainy przyjechał w zeszłym roku i ni w ząb po polsku, za to jest bardzo dobry z matematyki. I poznał się z jedną dziewczyną na kółku matematycznym, ponoć od początku byli nierozłączni i poprzez wspólną naukę chłopak coraz lepiej radzi z polskim. Zawsze wiedziałam, że matematyka to język miłości <3


@emilkos8:

Jacek i Agatka poznali się w szkole
Ona była dobra z matmy, a on pił jabole
Pani z
jamtojest - > Chłopak z Ukrainy przyjechał w zeszłym roku i ni w ząb po polsku, za to...
  • Odpowiedz
@emilkos8: jest coś na rzeczy, pcham sobie wózek z dzieckiem przez „zabytkowa” część Żor i z naprzeciwka idzie grupa dzieci w wieku przed gimbazjalbym. Nic nowego, ale słyszę narastającą głośność jakiejś piosenki. Zbliżam do grupy i słyszę”.. zapalam papierosa..” i z tej 15 osobowej grupki, z 10 śpiewa do tego czegoś idąc przez centrum miasta... A głośnik dawał naprawdę głośno.
  • Odpowiedz
@emilkos8: nie zmieniaj wersji co chwila. nauczyciel oczywiscie ma prawo skontaktowac sie z rodzicem, ale nie ma zadnego prawa konfiskowac sprzetu. jak napisze sobie w statucie, ze kto nosi biale spodnie to dostaje #!$%@? to tez bedziesz tego bronic jako zgodne z prawem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

z punktu widzenia zyciowej praktyki, ja sie w pelni z Toba zgadzam - niektore dzieciaki maja siano we lbie, nie
  • Odpowiedz
@Karoleer: No dobra, powiedzmy, że rodzic rozmawia z nauczycielem przez telefon i mówi: "A to hultaj mały, proszem mu natychmiast zabrać ten głośnik!!1", to nauczyciel wciąż nie ma prawa wziąć dziecku tego głośnika? :>
  • Odpowiedz
@emilkos8: zalezy kto jest faktycznym wlascicielem sprzetu - zapewne rodzic, wiec sytuacja wyglada juz lepiej dla szkoly, choc jak dla mnei dalej niejednoznacznie. aczkolwiek IMO w tej sytuacji jest zawierana dorozumiana umowa przechowania - czyli ten kto zabral ponosi odpowiedzialnosc za ewentualne szkody.

dla mnie w pelni zgodnym z prawem bylby natomiast zapis statutu, ktory zobowiazuje takiego gagatka do wylaczenia sprzetu lub korzystania z niego w odpowiedni sposob - w przeciwnym
  • Odpowiedz
Zawsze wiedziałam, że matematyka to język miłości <3


@emilkos8: szczególnie to widać na naszym portalu pełnym spełnionych absolwentów politechniki którzy mają w top3 tagi stulejacontent tfwnogf i przegryw
  • Odpowiedz
Niech szkoła zainwestuje w bluetooth jammer ( ͡~ ͜ʖ ͡°)


@SpeedFight: i przy okazji uniemożliwi używanie innych rzeczy, które są na bt, w tym słuchawek. Zajebisty pomysł.
  • Odpowiedz
@Karoleer: "dla mnie w pelni zgodnym z prawem bylby natomiast zapis statutu, (...) wylot ze szkoly i nieusprawiedliwiona nieobecnosc"

Co tylko dowodzi, że masz mierne pojęcie o prawie, zwłaszcza oświatowym. Nie ma takiej opcji, jak wylot ze szkoły małolata, czego by w tej szkole nie nawywijał i nie mam tu na myśli puszczania muzyki. Żadne zachowanie ucznia nie może spowodować takiej reakcji. Możesz wezwać rodziców, możesz gliny i pogotowie i oddać
  • Odpowiedz
@emilkos8: Aż przypomniało mi się, jak raz ze znajomkiem szliśmy przez rynek i akurat mijał nas jakiś kolo z dość sporej wielkości głośnikiem na ramieniu (w zasadzie z daleka to nawet wyglądało to jak boombox). Coś tam zaczęliśmy między sobą mówić, że puszcza jakieś gówniane disco-polo na cały regulator, a tu nagle do niego doskakuje jakiś ewidentnie #!$%@? gość.

WYŁĄCZ TO #!$%@?

BO CI #!$%@?Ę

NIE WSZYSCY MAJĄ #!$%@? OCHOTĘ SŁUCHAĆ
  • Odpowiedz