Wpis z mikrobloga

Udało mi się usunąć miui 10 i powiem tak - xiaomi to nie telefon - xiaomi to styl życia - wszystkie fora przejęte przez Kumarów i Pajeetów, w kwiatach, z mnóstwem emotikon z lat 90. W tutorialach na youtubie pakistańskie disco i obsługa menu 1 cm paznokciami. Robienie roota na #xiaomi to wejście w uniwersum kriszny i ganeszy, aż czuć zapach kadzideł podczas kazdego bootowania. W windowsie co chwila piękne czerwone ostrzeżenia. Dzięki pan Sekypapa1987!

https://en.miui.com/thread-4868884-1-1.html
https://www.youtube.com/watch?v=F6rCx9kDvCY
#android #chinskiecuda
ewolucja_myszowatych - Udało mi się usunąć miui 10 i powiem tak - xiaomi to nie telef...

źródło: comment_iL1YtlMFYmC46KNl31CRQaXjtl0MNDvr.jpg

Pobierz
  • 41
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Atexor: powiedz mi coś więcej o GCam. Na Mi5 nie mogę zainstalować takowej, bo wywala mi błąd na cały system (Miui 9.5)
@cukru: źle to określiłem - nie bylo takiej potrzeby, ale podobno szybciej rozpatrywali prośbę o odblokowanie, jak miałeś już u nich konto z określoną ilością punktów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mato: Odblokowywałem na 2 kontach w 2016. Na jednym były nabijane posty, na drugim nie. Czas oczekiwania praktycznie taki sam: około 3 tygodnie.
@cukru: natrafiłem na pewien temat, gdzie ktoś opisywał to samo na Globalu. Miuipolska jest stock-based, więc to nie ich wina.

@orlando74: miałem Samsunga S3 LTE i tam faktycznie customy to był problem, jednak dopiero wtedy CyanogenMody raczkowały, każdy producent mocno odbiegał swoim Androidem od innych stąd było utrudnione robienie portów na inne modele. Teraz już jest o wiele łatwiej, devy nie muszą robić paczek z appkami googlowymi (a wtedy czasem
Atexor - @cukru: natrafiłem na pewien temat, gdzie ktoś opisywał to samo na Globalu. ...

źródło: comment_UyQG8vciOxXziwaZEwwJSMgkKUk7Nx05.jpg

Pobierz
@boguchstein chociażby fakt, że nie masz pierdyliarda zbędnych aplikacji które oprócz drenowania baterii nie robią nic. No może jeszcze coś szpiegują.
Dodatkowo też pewnie to, że masz samą podstawę rozwijaną przez profesjonalistów, a nie nakładkę którą rozwija ktoś bliżej nieokreślony.
No i najważniejsze - od pół roku żadnej zawiechy, żadnych problemów z kompatybilnością i zero grzebania, rootowania, wgrywania, kasowania. To po prostu działa.
@paszczur: mam telefon na miui od roku, akutlanie miui10 ponad 1300h bez resetowania. Nie mogę znaleźć żadnej aplikacji, która by drenowała mi baterię. Trzyma 1,5-2,5 dnia zależnie od obciążenia. Miałeś po prostu słaby telefon, tak się mnie zdaje.
@paszczur: to jest dla mnie na zasadzie: po co mam zmieniać, coś co dobrze działa. Na miui możesz podawać hasło wifi innej osobie z xiaomi jako kod qr, który skanują i sam się łączy. Gdy kupuje inny model xiaomi, to mam dedykowaną apkę, która dokładnie kopiuję apki i całą zawartość telefonu do innego robiąc dokładną kopię(zrobiłem tak przesiadając się z note 3 pro na mi6, a dziewczyna z note 2 na
@Atexor: Muszę spróbować, bo Mi5 robi całkiem zajebiste te foty, ale niestety jednak czegoś brakuje.
@paszczur: customy niestety mają swoje wady i to dość poważne. Testowałem 3 czy 4 romy do swojego Xiaomi i w każdym było coś nie tak, więc, niestety, wróciłem do Miui, bo chociaż tutaj jakoś ten telefon stabilnie działa