Wpis z mikrobloga

Pod koniec kwietnia tego roku wbiłem pierwszą łopatę w ziemię pod budowę mojego domu. Nie jestem informatykiem 15k, więc plan był prosty robię jak najwięcej samemu, ale korzystam z dobrej jakości materiałów. Nigdy wcześniej nie miałem styczności z budowlanką a wiedzę czerpię od znajomych fachowców i Internetu. Dom szkieletowy wg. projektu znalezionego w sieci, 97m2 z możliwą adaptacją poddasza ok 45m2.

Zleciłem: postawienie szkieletu, dach, kominy, elewacja.
Zrobiłem: fundament, kanalizacje poziomą, elektrykę, hydraulikę, przygotowałem podłogę pod wylewkę.
Co jeszcze zrobię: prawie całą resztę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z ciekawszych rzeczy: rekuperacja, biologiczna oczyszczalnia ścieków, kafelkowanie

Na budowę jeżdżę codziennie prosto z pracy i soboty, czasem pomaga mi żona. Zawdzięczam jej prowadzenie dokładnych zapisków dotyczących wydatków i pilnowanie trzymania się budżetu. Jak do tej pory idzie wszystko zgodnie z naszym planem i wydaliśmy 200k.

Mam zdjęcia ze wszystkich etapów budowy, zainteresuje to kogoś?

#domnadpotokiem #dom #budownictwo #budujzwykopem
Pobierz redwoj - Pod koniec kwietnia tego roku wbiłem pierwszą łopatę w ziemię pod budowę moj...
źródło: comment_ahpH4cvzppp8ns7oW2FLawCSLPU3LNXz.jpg
  • 403
@redwoj: Extra, gdzieś mi migneło że płyta bez folii, ale to chyba dotyczyło zewnętrznej strony, jak tak. Dużo wełny w dachu, dajesz ją między krokwie i potem na poziom łaty? Jaki przekrój krokwi?
Dom szkieletowy wg. projektu znalezionego w sieci, 97m2


@redwoj:

Zabudowy czy użytkowy? Ile masz lat i czy masz zonę i dzieci? - możesz się załapać o zwrot części VATu za materiały budowlane, jeżeli spełniasz pewne warunki.
@redwoj: > Nie chciałem garażu w domu postawie go obok oczywiście w konstrukcji szkieletowej bo już wiem jak :)

Niby można, ale po pierwsze garaż w bryle taniej wychodzi, po drugie jak dzieci wieziesz zimą do szkoły, to nawet butów nie musisz nakładać o ile nie planujesz wyjścia z auta :)

Tak czy siak gratuluję. U mnie wyszło dużo więcej, ale mam dwa razy więcej metrów i nie miałem czasu samemu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sebaaaxy: ładnie się prezentuje, z tyłu hi tarasik?@redwoj: chatka ladna. Zawsze się zastanawiam, jak to jest później z utrzymaniem takiej chaty. Wiadomo, drewno pracuje i czy trzeba coś z nim po jakimś czasie robić?

Okna wydają mi się trochę małe, ale to chyba przez projekt tak narzucone? Większe być nie mogły ze względu na szkielet?

Ile trwa postawienie szkieletu? Wrzuć jakiś kosztorys, chociaż odręczny