Wpis z mikrobloga

Pod koniec kwietnia tego roku wbiłem pierwszą łopatę w ziemię pod budowę mojego domu. Nie jestem informatykiem 15k, więc plan był prosty robię jak najwięcej samemu, ale korzystam z dobrej jakości materiałów. Nigdy wcześniej nie miałem styczności z budowlanką a wiedzę czerpię od znajomych fachowców i Internetu. Dom szkieletowy wg. projektu znalezionego w sieci, 97m2 z możliwą adaptacją poddasza ok 45m2.

Zleciłem: postawienie szkieletu, dach, kominy, elewacja.
Zrobiłem: fundament, kanalizacje poziomą, elektrykę, hydraulikę, przygotowałem podłogę pod wylewkę.
Co jeszcze zrobię: prawie całą resztę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z ciekawszych rzeczy: rekuperacja, biologiczna oczyszczalnia ścieków, kafelkowanie

Na budowę jeżdżę codziennie prosto z pracy i soboty, czasem pomaga mi żona. Zawdzięczam jej prowadzenie dokładnych zapisków dotyczących wydatków i pilnowanie trzymania się budżetu. Jak do tej pory idzie wszystko zgodnie z naszym planem i wydaliśmy 200k.

Mam zdjęcia ze wszystkich etapów budowy, zainteresuje to kogoś?

#domnadpotokiem #dom #budownictwo #budujzwykopem
redwoj - Pod koniec kwietnia tego roku wbiłem pierwszą łopatę w ziemię pod budowę moj...

źródło: comment_ahpH4cvzppp8ns7oW2FLawCSLPU3LNXz.jpg

Pobierz
  • 403
  • Odpowiedz
@redwoj: Szacuneczek. Sam niedawno ukończyłem budowę domu, ale robiłem przy nim nieporównywalnie mniej, więc tym bardziej doceniam efekt.
Czy dobrze rozumiem, że ociepliłeś drewniany dom styropianem? A co z dyfuzją pary wodnej przez ściany?
Edit: Na zdjęciu z kanalizacją widać jakieś korzenie wystające. Czy wymieniłeś ziemię organiczną na piasek czy tak zalałeś betonem?
  • Odpowiedz
via Android
  • 9
@grub3r instalacja robiona pod okiem znajomego elektryka skrzynkę on będzie robił
@burzopol co 90cm potem profile UD CD
@Trotyl08 nie będę żył dłużej niż dwa pokolenia
@Merkowsky jeszcze nie wiem, zdam się na znajomego fachowca w okolicach czerwca
@Walkiria81 jeśli będzie zainteresowanie to domnadpotokiem będzie się częściej pojawiał
@MirekWyznajeAnonimowo nic nie zaoszczedzilem przy murowanym miałbym nawet taniej
@CloudNeine spokojnie jest równo
  • Odpowiedz
@redwoj: czemu szkielet a nie cegła? Ja chcę ruszyć z budową na wiosnę ale planuje budować jednowarstwowąścianę z ytonga/termalica 40cm i wychodzi znacznie taniej przy samodzielnej budowie
  • Odpowiedz
@redwoj: pytanie do Ciebie i w sumie wszystkich kumatych, realne jest "wejście" do mniej domu w mniej niż 1 rok od wbicia pierwszej lopaty? Przy zalozeniu ze prawie nic nie robi się samemu tylko firmami/znajomymi/rodziną i pieniądze nie są przeszkodą. Co myślicie?
Jestem zainteresowany taką rozpiską ile mniej weicej zajmuje czasowo dany etap budowy, począwszy od fundamentów, ścian, dachu, instalacji itp, skończywszy na ułożeniu płytek/paneli w pomieszczeniach.
  • Odpowiedz
Dom szkieletowy ma ten minus że ma małą pojemność cieplną, szybko się nagrzewa ale i szybko wychładza. Czuć różnicę pomiędzy domem z elementów małowymiarowych (pustak ceramiczny/gazobetonowy) a szkieletem. Dodatkowo z pustaczków gazobetonowych na zaprawie cienkowarstwowej super szybko się muruje, i można to zrobić samemu dla tak prostej bryły i braku drugiej kondygnacji. Jednak by postawić szkielet musi być te kilka osób, najlepiej które się na tym znają.
  • Odpowiedz