Wpis z mikrobloga

Co sądzicie o tym wystąpieniu Wilka? https://www.wykop.pl/link/4692433/jacek-wilk-o-polityce-zagranicznej-morawieckiego/
Zauważyłem taką prawidłowość, że partia Wolność bardzo chętnie atakuje USA i ich sojuszników (Ukraina, Izrael), a wyjątkowo ciepło wypowiada się o Putinie i deklaruje chęć większej z nim współpracy. Pytam zainteresowanych tagiem #ruskapropaganda
  • 6
zawsze sądziłem, że tylko Korwin służy Putinowi. Szkoda, że Wilk też do niego dołączył.


@Alex_Krycek: To jest taka pułapka antysystemowców. Mają tendencję do bycia ''anty'' we wszystkim. Dlatego krytykują zblizenie z tymi państwami, które ''podobają'' się władzy i popierają te, które on odrzuca.
Bez jakiejś wiekszej logiki i strategi. Po prostu aby być ''anty''.
@szurszur: To ty nie masz logiki ani strategii.
Oddawanie się w całości jednej opcji jest właśnie głupie.
Trzeba współpracować z każdym, na ile to można, żeby mieć pole do manewru.
To jest dopiero działanie propolskie.
I to robi Wolność.
Oczywiście, czy faktycznie chodzi im o wielowariantową grę, czy popadnięcie w ruskie objęcia - to się okaże tylko gdy będę mieli faktyczną władzę.
Ale zgodne z ideą wolnościową to to jest (kapitał
Oddawanie się w całości jednej opcji jest właśnie głupie.


@look997: Dlatego ja krytykuję skłocenie sie z UE co zwieksza możliwości amerykanskiej presji na Polskę.
No nie jestem aż takim sadomasochista aby uznawać Rosję za równowaznego partnera i potencjalny zamiennik USA czy UE.