Wpis z mikrobloga

Super się czyta, że ludzie wydają na paczki po 100-150-200zł - na zupełnie obcą i nieznajomą osobę. Z jednej strony to super. Ale z drugiej jest to problem - od samego początku było napisane, ze sugerowana wartość paczki powinna być na poziomie 50zł - czyli 40,50,60,70 - tak myślę. I być może ktoś dołączył do akcji tylko dlatego, że po przeliczeniu budżetu wie, że stać go na taką kwote. No a za każdym razem gdy pada pytanie ile wydajecie - widzę odpowiedzi między 100 a 200. Nikt nie pisze że wyda 50zł. I to rodzi pewien problem - dla kogoś kto planował wydać 50zł, to może być presja, że ludzie tyle wydają, że jest się gorszym, że jest się sknera. I co jak taka osoba dostanie paczkę za 200zł, a wyśle za 50zł? Ja rozumiem, ze to zabawa, że chodzi o dostanie po prostu paczki, o ten list, o ten gest, ale też nie przesadzajmy w drugą stronę.
Ja pamiętam w the office (taki serial) jak była akcja z losowaniem prezentów, to ludzie kupowali sobie głupoty po 20-30$ a tu nagle szef dał komuś nowego ipoda za pewnie 500$ - wiecie co mysli sobie osoba która wydała 20$? Jakie to niesprawiedliwe :)

I absolutnie nie mam nic do osób które wydają 200zł, ale czułbym się głupio jak wszyscy tyle wydają a ja wydałem np. 50zł ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#wykopaka
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KromkaMistrz: Ja sobie nie chciałem dodawać tego typu zmartwień i niestety albo stety już nie biorę udziału w takich zabawach. Czy to na wykopie czy w pracy (bo "Secret Santa" wciąż działa). Za dużo stresu i rozczarowań, wolę tego uniknąć
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: Ale po co się tak denerwujesz? Nie można tak, ten prezent to ma być miły gest z okazji Świąt. Wątpie, że ktoś liczy na to, że kasa mu się zwróci. Jasne, że ucieszyłabym się z fajnego prezentu, ale trzeba podejść do tej zabawy bez oczekiwań. Jeżeli 40 zł do wydania, to też można coś fajnego kupić. Jest wiele sklepów np. rossman, jysk, gdzie są ładne i tanie rzeczy. Wystarczy
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: jezeli tak bys sie czul to nie jest zabawa dla Ciebie. W takich akcjach zawsze sie zdarzaja 'baradziej wypasione' paczki i nic na to nie poradzisz, jak kogos stac i ma ochote taka przygotowac to w czym problem? Zabawa polega na zrobieniu czegos od siebie, z pomyslem, prezentu skierowanego pod osoba. Czy zrobisz go za 50zl czy 200zl nikt nie bedzie mial do Ciebie pretensji, byle bys to zrobil
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KromkaMistrz: Ja nie chciałem robić jakieś super drogiej paczki żeby ktoś inny nie poczuł się głupio ze względu że on wysłał tylko ubogą, ale czytając twój post widzę że ludzie nieszczególnie przejmują się wartością paczki. Faktycznie ktoś kto stosował się do zalecanej wartości prezentów może się poczuć głupio.
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: moim zdaniem nie ma problemu, że ktoś kto jest bardziej majętny chce zrobić paczkę za 200 czy nawet 300zł. Każda rozsądna osoba wie, że ludzie mają różne możliwości, ale uważam że lepsza spersonalizowana paczka za 50zł i super listem niż paczka za 150 bez wyrazu i z jednym zdaniem. No ale to moje odczucia :P.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KromkaMistrz: ja mam inne podejście. Jak ktoś nie umie/nie wie co dac to doplaci by to zamaskowac. Za 50 zlotych dostaniesz ciekawą książkę, do tego dobrą czekoladę i jakis maly pluszak. Tylko głupiec sie z takiego prezentu nie ucieszy.
  • Odpowiedz