Wpis z mikrobloga

Super się czyta, że ludzie wydają na paczki po 100-150-200zł - na zupełnie obcą i nieznajomą osobę. Z jednej strony to super. Ale z drugiej jest to problem - od samego początku było napisane, ze sugerowana wartość paczki powinna być na poziomie 50zł - czyli 40,50,60,70 - tak myślę. I być może ktoś dołączył do akcji tylko dlatego, że po przeliczeniu budżetu wie, że stać go na taką kwote. No a za każdym razem gdy pada pytanie ile wydajecie - widzę odpowiedzi między 100 a 200. Nikt nie pisze że wyda 50zł. I to rodzi pewien problem - dla kogoś kto planował wydać 50zł, to może być presja, że ludzie tyle wydają, że jest się gorszym, że jest się sknera. I co jak taka osoba dostanie paczkę za 200zł, a wyśle za 50zł? Ja rozumiem, ze to zabawa, że chodzi o dostanie po prostu paczki, o ten list, o ten gest, ale też nie przesadzajmy w drugą stronę.
Ja pamiętam w the office (taki serial) jak była akcja z losowaniem prezentów, to ludzie kupowali sobie głupoty po 20-30$ a tu nagle szef dał komuś nowego ipoda za pewnie 500$ - wiecie co mysli sobie osoba która wydała 20$? Jakie to niesprawiedliwe :)

I absolutnie nie mam nic do osób które wydają 200zł, ale czułbym się głupio jak wszyscy tyle wydają a ja wydałem np. 50zł ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#wykopaka
  • 39
@KromkaMistrz nikt na pewno o to pretensji nie będzie miał. Natomiast "Ja" jako nadawca czułbym się z tym źle, że patrząc na inne paczki nie postarałem się i mogłem przygotować bogatszą skoro mnie na to stać.
@KromkaMistrz: ja zaplanowałam paczkę o wartości około 60 zł i po przeczytaniu postów z tagu zaczęłam się serio zastanawiać czy nie zacząć dorzucać tam rzeczy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@FHA96: staranie się nie ma tu nic do rzeczy
@KromkaMistrz Każdy kto wziął udział podjął ryzyko takie, że może nawet nic nie dostać. Minimalna kwota, która jest ustalona z góry oscyluje w granicy 50 zł, więc każdy normalny człowiek nie będzie oczekiwał niczego droższego ))¯_(ツ)/¯ Po drugie od początku wiadomo, że nie ma górnej granicy, wiec jeśli ktoś ma głupie poczucie, że wydał za mało to nie jest to aspekt o którym dowiedział się nagle. Tak jak napisałeś - to
@FHA96: @NaSmyczy: dokładnie - co innego jak się ma kase, ale zrobi się to na odczep się, a co innego jak sie ma 10 osób do obdarowania, przystąpiło do akcji bo bylo napisane 50zł i tyle sie planowalo wydac a teraz wypadaloby wydac 100zł więcej - więc ktoś na tym ucierpi
@Hiczkax: Tak jestesmy Polakami i taką mamy mentalność. Kupujemy lepsze samochody, lepsze telewizory i lepsze telefony bo nie chcemy wypaść gorzej na tle innych. Tacy już jesteśmy. I tutaj to dokładnie tak samo się sprawdza
@KromkaMistrz: nikt na tym nie ucierpi, jedynie można zyskać. Jedynym przypadkiem "ucierpienia" będzie jak wydasz 50 zł a nie dostaniesz nic. Jeżeli wydasz 50 zł na paczkę i dostaniesz paczkę za 50 zł to jesteś na 0. Wszystko powyżej 50 zł to dobra wola i nie powinno się tego powstrzymywać, tylko się z tego cieszyć.
@KromkaMistrz: Rodzi to trochę zazdrości albo niedosytu jak widzisz pełne paki i wypasione prezenty. Przez to mogą tworzyć się niezadowoleni użytkownicy, którzy chcieliby dostać więcej niż to co się umawiali, ale to ludzka natura.

@Queltas: Tak. Ja juz w podstawowce dostałem karte zdrapke do orange za 25zł, gdzie inni dostawali fajne prezenty i slodycze. A sam kupilem skoki narcierskie 2002 czy ktores tam ( ͡° ͜ʖ ͡°) wiec wiem jak to jest.
Ogólnie uważam akcję za pozytywną, niesamowita rzecz, że tyle osób bierze w tym udział. Ale właśnie przez to, że tyle osób bierze udział będą różni ludzie, z różnym podejściem.