Wpis z mikrobloga

No dobra to tl;dr: Kupiłem opla ( ͡ ͜ʖ ͡), mirki fajnie pomogły.

Chciałem kupić dużą beczkę do wożenia rodziny, tylko że nie wiedziałem jakie modele są fajne. Wpadłem więc na super pomysł: może zapytam na mirko? Opisałem czego chce od auta, jaki mam budżet (20k, według mnie to nie za dużo jak na to co chciałem) no i się spytałem na tagu #motoryzacja. A tu BAM, zleciało się paru mirków, zaczęli nawalać modelami, jakie silniki w tych modelach. Dwóch mirków poleciło Opla Zafirę, a że mój kolega sprzedawał to sobie kupiłem ( ͡ ͜ʖ ͡).

Ale wiecie co jest najfajniejsze w tej historii dla mnie? Że mirki co pomogły zrobiły to bardzo merytotycznie. Nikt mnie nie zwyzywał, że jestem dzban. Nie było tekstów w stylu "lol za 20k to se rower kupisz XDDD, musisz dorzucic z 20k jeszcze", "myślisz o dołożeniu forsy i kupnie Dacii? LOLXDDD". Fajna była też precyzja: jaki model, jaki silnik. A nie "a weż popatrz na fiaty, fajne som".

Pozwolę sobie zawołać wszystkich pomagających, żeby wiedzieli, że naprawdę pomogli i ta historia zakończyła się happy endem. Podziękowania dla:
@Sepang, @Nebuchadnezzar, @Mawid_Dotyka, @leftfinger, @aksal89, @spoogie, @chavez1, @jempierozki
#coolstory #takbylo #wykop
  • 63
@Kejran: Ja za to byłem mocno najarany na kupno Saaba 9-5 i na forum Saaba zawsze na pytanie czy wychodzi drogo w użytkowaniu była odpowiedź "skoro o to pytasz, to cię nie stać" i #!$%@?, żadnej informacji więcej XD Dopiero na mirko dowiedziałem się czegoś bardziej konkretnego, a przynajmniej nakierowali mnie, dlaczego tak jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kejran: 1.8 benzyna. BMW to mi się kojarzy ze szpanem i drogimi częściami a Audi z drogimi częściami i Januszami. A ja szukałem czegoś taniego w eksploatacji. Może dlatego uniknąłem ostracyzmu ( ͡° ͜ʖ ͡°).

@jaroslaw_madry: @mateluszwajhe: @snwptest: Dzięki, podnieśliście mnie trochę na duchu. Jak już kupiłem to zacząłem czytać jakie są opinie o gazie w moim modelu i wyskoczyły tematy na forach, że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mopsiak: zafira z tym motorem jeździłem ostatni miesiąc, w gazie byla i w sumie to polecam :) co prawda gaz byl srednio zrobiony bo w ogóle źle pokazywał poziom zbiornika ale co do pracy silnika nie było zastrzeżeń, mocy też nie stracił przy tych normalnych prędkościach do 160. 2011 rocznik