Wpis z mikrobloga

Wczoraj z moją #rozowypasek wracaliśmy od znajomych i utknęliśmy na dobre 15 min na przejeździe kolejowym w Gdyni Chylonii. W tym czasie kręcił się tam Pan Mikołaj - jak go nazwałem na pierwszy rzut oka. Starszy gość, schludnie ubrany, słusznej budowy, dłuższa siwa broda, czapka mikołajowo reniferowa, w rękach teczka i kawałek kartonu z napisem "zbieram na leki". Pan nie był nachalny, nie nagabywał na siłe, czekał stojąc na chodniku jeśli ktoś opuścił szybę samochodu, wtedy podchodził. Ja jestem bezgotówkowy ale moja różowa oddała Panu wszystkie drobniaki. Pan kulturalnie podziękował i wspomniał, że pisze wiersze, a w ramach tychże podziękowań ma dla nas kawałek swojej twórczości. Moja sie wzruszyła, mi też oko się zaszkliło, bardzo miła i niespotykana odmiana dla wszędobylskich meneli typu "szczera prośba kierowniku, poratuj na HEHE browarka"
Pomyślałem, że zrobię o tym wpis, bo może ktos z #trojmiasto #gdynia spotka tego Pana i dzięki temu nie pozostanie obojętny.
#czujedobrzeczlowiek #rozowepaski
slaw99 - Wczoraj z moją #rozowypasek wracaliśmy od znajomych i utknęliśmy na dobre 15...

źródło: comment_cMgFbkLLwrwWPvG0mrZLMDZ8VudIFzjB.jpg

Pobierz
  • 18
@wykopowaswinia: przeciez spelnil... widze ze najwidoczniej slabo sledzisz polityke. ,,darmowe leki dla seniorow" chyba widzisz haczyk w tym ? Leki darmowe ale nie wszystkie, wystarczy pomyslec a lekow darmowych jest bardzo malo dla seniorow.
@slaw99 niestety. Kiedyś stał na torach przy północnej, teraz przerzucił się na pucką. Mnie jak widzi w samochodzie to omija szerokim łukiem. A też mu kiedyś dałam wszystkie drobne. A potem zaczął przychodzić do mojego punktu, średnio 3 razy w tygodniu, średnio wydane po 40-50 zł... także doszłam do wniosku, że całkiem sprawny człowiek, który potrzebuje na "leki" mógłby iść do pracy a nie wyrzucać pieniądze w błoto w lotku. (