Wpis z mikrobloga

  • 1
@gansevudei Białko nie jest chyba aż takim problemem. Bardziej bym się martwił o niedobory witamin b12 czy witaminy D. Czy innych elementów. Choć w dzisiejszym świecie suplementów diety to nie powinno być problemem bo można te niedobory wyrównywac suplementami właśnie.
  • Odpowiedz
wystarczy zobaczyć jak oblegane są wszystkie dobre knajpy wege w większych miastach.


@bartoszp: Jedzenie w knajpach wege jest dobre i wielu klientów którzy tam chodzą wcale nie jest weganami. Ja nie jestem, ale nie muszę jeść mięsa codziennie więc jak jem na mieście to często chodzę do jednej z kilku wegańskich bo mi smakuje. A na drugi dzień jem normalnie schabowego.
  • Odpowiedz
wystarczy zobaczyć jak oblegane są wszystkie dobre knajpy wege w większych miastach


@bartoszp: nie jestem wegetarianinem. Jem mięso, aż się uszy trzęsą ale chętnie testuję każdą nowootwartą wegańską knajpę bo od bardzo dawna, na żadnej się nie zawiodłem. Wege-kucharze robią bardzo smmmaczne żarełko.
Moja żona gotując w domu często korzysta z wegańskich blogów kulinarnych, a potem po prostu dorzuca do tego mięso.
  • Odpowiedz
@bartoszp: wystarczy zobaczyć jak oblegane są wszystkie dobre knajpy wege w większych miastach
O tym, ze nie tylko weganie tam sie stoluja to juz Ci napisali. Drugim powodem dla ktorego ludzi w takich knajpach jest wiecej to czysta statystyka: jak masz 100 zywklych knajp i np 10 wege, to wiadomo, ze ludzi w wege knajpach bedzie wiecej.
  • Odpowiedz
@trgf: nie, najprawdopodobniej jest pizza bez sera z samym sosem pomidorowym i jakimiś roślinymi dodatkami albo z wegańskimi serem
Nawet w Lidlu ostatnio pojawiły się mrożone pizze bez sera
  • Odpowiedz