Wpis z mikrobloga

Jakiś dobry artykuł opisujący jak ułożyć plan na siłownię?
Nie chodzi mi o plan typu: te 3 ćwiczenia muszą być, to też musi to też, a ćwiczenie na łydki masz dwie możliwości itd.

Bardziej rady uniwersalne - jaka kolejność ćwiczeń, równowaga między push/pull, jakie regresje do znanych ćwiczeń, jak dostosowywać pod odchudzenie (np. nie wiem czy można zmniejszyć objętość treningu siłowego i na sam koniec cardio).

Bo po paru podejściach przy podstawowych ćwiczeniach (MC, przysiad) co jakiś czas wraca ból lędźwi (nie ma poważnych uszkodzeń tylko osłabione od długiego siedzenia) i wolałbym swój trening na siłowni dopasować pod słabe ogniwa.
Dodam, że wykonywałem te ćwiczenia na raczej niskich ciężarach i jeszcze prosiłem o ocenę techniki i było okej.
Póki co poszedłem na łatwiznę i zastąpiłem je maszynami (przez co też nie wiem czy wtedy nogi robić 5x5 czy 3x8), ale myślę o ułożeniu czegoś co będzie bardziej funkcjonalne i pozwoli dojść do ćwiczeń podstawowych.

#silownia #mikrokoksy
  • 8
@Lewo: A jakie masz wyniki i staż? Bo może być tak, że wszystko jest Twoim słabym ogniwem u początkującego i takie podejście bardziej Ci zaszkodzi niż pomoże. Ból po MC/Siadzie mógł przecież być spowodowany fatalną techniką, a nie słabym punktem, który nie istnieje i jest tylko rzekomy.
@Kasahara: Zaczynam na nowo, ostatnie dwa podejścia do treningów to okolice 3-4tygodnii (wtedy też ciężar zaczynał być powoli ciężki i były bóle). Tym planem https://www.reddit.com/r/Fitness/wiki/phraks-gslp
Teraz po sporej przerwie zaczynam na nowo.

Robiłem MC przy i instruktorze i osobę którą uważałem za ogarniętą i mówili, że okej. Jedynie pełnej retrakcji łopatek nie potrafiłem osiągnąć przy zejściu do sztangi (tzn, musiałbym tyłek mieć wyzej, by ręce sięgneły niżej i pozycja wyjściowa byłaby
@beefislife: w MC trzeba z ziemi ciężar też nogami "odepchnąć", jak mam prawie proste nogi to raczej będzie to skłon w drugą stronę gdzie będę mocno pracował prostownikami.
Tzn chciałbym nie szukać problemów na siłę, ale bolą mnie co jakiś czas plecy więc muszę szukać. Zniechęciłem się i wolę najpierw wzmocnić jakkolwiek ciało i schudnąć niż robić prawilijny 5x5 i co tydzień robić po 5dni przerwy bo plecy bolą.

jeszcze myślałem
Robiłem MC przy i instruktorze i osobę którą uważałem za ogarniętą i mówili, że okej. Jedynie pełnej retrakcji łopatek nie potrafiłem osiągnąć przy zejściu do sztangi (tzn, musiałbym tyłek mieć wyzej, by ręce sięgneły niżej i pozycja wyjściowa byłaby raczej słaba).


@Lewo:

No to trochę nieogarnięta ta "ogarnięta osoba" jeśli zmuszała Cię do retrakcji łopatek (no chyba, że pomyliło Ci się z depresją), ale depresja + retrakcja raczej jest awykonalna szczególnie
@Kasahara: chodzi o to w MC, że barki idą trochę do przodu, zamiast je mieć spięte na plecach, bo ręce nie sięgają.
To raczej była drobna uwaga, że mogłoby być z tym lepiej bo tak to niby robiłem dobrze.
Co jest PODSTAWĄ, żebym mógł ją pilnować?
Jak trenować jak nie jestem w stanie trzymać się progresji bo ćwiczę technikę - zmienić plan czy siedzieć na danym ciężarze przez miesiąc aż się
@Lewo:

Dla mnie podstawa to kupić pas trójbojowy jeśli nie używać i nauczyć się dzięki niemu trzymać poprawnie tłocznie brzuszną. Z moich obserwacji wynika, ze to jest największą bolączką, ludzie tylko myślą, że prawidłowo trzymają brzuch, bo nie mają nawet pojecia jak to zrobić, bo nigdy nie mieli ubranego pasa. Oczywiście jak się nauczysz to czy dalej będziesz w nim trenował czy beltless to inna sprawa i różne szkoły (według badań