Wpis z mikrobloga

#150perfum #perfumy 68/150

Dior Homme Intense (2011)

Od 2 lat w internecie toczy się wojna pomiędzy fanami dwóch zapachów, Dior Homme Intense i bliźniaczo podobnego Valentino Uomo Intense. Tak się składa, że posiadam je oba więc dziś na ostrzał idzie pierwszy z nich a jutro opisze Valentino. Na samym początku dodam, że zarówno DHI jak i VUI bardzo lubię i mimo, że od siebie różnią się dosłownie minimalne jeśli chodzi o sam zapach to jednak na kilku płaszczyznach takich jak choćby parametry różnice są już diametralne.
Dior Homme Intense wywarł na mnie piorunujące wrażenie już od pierwszego powąchania. By nie musieć codziennie chodzić do brytyjskiego Bootsa i testować go kupiłem sobie nawet na iperfumy ze dwie 1,5-mililitrowe próbki i wysłałem do UK bo z tego co pamiętam to na Notino nie mieli, a najlepsze jest to, że wystarczyła jedna, mała kropelka na nadgarstek by dziewczyna wyczuła go będąc na drugim końcu pokoju. Ekstremalne parametry miały te stare wypusty, aż nie chce się wierzyć. Jak pachnie Dior Homme Intense? Dla mnie to perfumy pudrowe z bardzo wyraźną nutą marchewki, za którą odpowiedzialny jest z tego co czytałem irys. Wielu przyrównuje je do zapachu szminki chociaż ja osobiście tego tzw. lipstick-vibe'a nigdy nie rozumiałem i jeśli mam być szczery to szminkę czułem w zupełnie innych perfumach. Puder tak, szminka nie. Ogólnie jest zapach słodki ale nie taki w rodzaju Le Male, Invictusa czy One Million a raczej w stylu kobiecego pudru z dodatkiem jakiegoś.. kakao?. Aromat ma niesamowicie bogaty mimo bardzo małej listy nut, tak jakby cała esencja z Dior Homme wrzucona na pierwszy plan przez co wydaje się odrobinę bardziej męski niż jego poprzednik a także zbliżony do niego Valentino Uomo. Nadal jest on jednak mocno unisexowy i wąchając w ciemno, nie znając tego zapachu można przyporządkować go do daksmich perfum. Kochany przez kobiety, zauważalny i komplementowany. To taki trochę perfumowy gigachad.
Największa wadą DHI są parametry. Wcześniej pisałem o kropelce, która sprawiała, że były one wyczuwalne na drugim końcu pokoju, ale tego Diora już nie ma. Mam wersje z 2015 i jest jakieś 3x słabsza niż te, które testowałem mieszkając w UK, a ta jedna kropelka z tej starej, małej próbki trzyma się dużo dłużej na skórze. Trwałość ciągle nie jest zła, jest dobra, bo na nadgarstku wyciągnie 10h, ale mając w pamięci to jakim potężnym #!$%@? był kiedyś DHI słowo "słaby" samo ciśnie się na usta. Zanim nabyłem od @rootkins DHI to miałem okazje przetestować batche z 2017 i były one jeszcze w cholere słabsze i wyraźnie bardziej rozwodnione niż taki Dior Homme, który tuzem jeśli chodzi o parametry nigdy nie był. Na skórze nowszy DHI wytrzymywał jakieś 3-4h bez jakiekolwiek projekcji przy 4-5 shotach gdzie kiedyś wystarczyły 2 strzały na klate i byłem porobiony do końca dnia na bite 12 godzin :) Zapach śliczny, jeden z najlepszych aromatów jakie poznałem, ale nowe wypusty nie są warte nawet połowy obecnych cen. Research internetowy powiedział, że do 2013 z Diorem było wszystko ok, więc takich batchów szukajcie, albo
bierzcie Valentino Uomo Intense ale o tym jutro :)

(uwaga, poniższe oceny dotyczą wersji z 2015 roku, dla starszych projekcja i trwałość oscylowałyby pewnie w okolicach 9 i 10, dla nowszych byłby jeszcze niższe)

zapach: 9,0/10
trwałość: 7,0/10
projekcja: 6,0/10
cena: 340 zł za 100 ml
podobne: Valentino Uomo Intense
https://www.parfumo.net/Perfumes/Dior/Dior_Homme_Intense_2011
https://www.fragrantica.com/perfume/Christian-Dior/Dior-Homme-Intense-2011-13016.html
Pobierz drlove - #150perfum #perfumy 68/150

Dior Homme Intense (2011)

Od 2 lat w intern...
źródło: comment_Vr6x72I8QiX1Go3PbosZ2U7pygtaddKB.jpg
  • 27
uż nie ma. Mam wersje z


@dr_love: zamach świetny, jedna z moich ulubionych perfum. Jest jeden problem - pare lat temu jak ją kupiłem to b. długo się utrzymywała i było ją po prostu czuć. Kupiłem w tym roku i praktycznie jej nie czuje, trzeba wylać pół butelki na siebie (na pewno nie mam podróbki), dlatego zawiodłem się mocno na niej (a kupilem 100ml) i leży na półce :(
@Fhrancuz: wersja 2011 jest produkowana do dziś. To jest tylko żeby nie mylić z 2007 które produkowane było do 2011. NA 99 procent dostaniesz Max 2 letni wypust, nic nie Warty