Wpis z mikrobloga

Niedrogie #pzu czy wy macie mnie za idiotę?
Dlaczego mnie oszukujecie! I pewnie miliony innych poszkodowanych!
@ekspert_PZU

Dostałem odpowiedź od PZU

BIORaC POD UWAGE INDYWIDUALNa OCENE STANU TECHNICZNEGO POJAZDU ORAZ

Z UWAGI NA PROSTOTE KONSTRUKCJI USZKODZONYCH ELEMENTÓW ZASTOSOWANO

W KALKULACJI CZESCI O JAKOSCI „P”. CZESCI ZAMIENNE „P” – TO CZESCI

ZAMIENNE NOWE, O PORÓWNYWALNEJ JAKOSCI, OBJETE GWARANCJa ICH PRODUCENTA,


Dlaczego do swojego samochodu mam wkładać części ZAMIENNE skoro były ORYGINALNE!?
Porównywalnej jakości? Nie chcę o PORÓWNYWALNEJ jakości tylko TAKIEJ SAMEJ JAKOŚCI co gwarantują mi przepisy!

Sąd Najwyższy {Postanowienie Składu Siedmiu Sędziów Sądu Najwyższego - Izba Cywilna z dnia 20 czerwca 2012 r. III CZP 85/11} uznał w wyniku wykładni art. 361 § 2 i art. 363 § 2 KC, że ubezpieczyciel, w ramach umowy o odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu, powinien ustalić odszkodowanie w kwocie, która zapewnia przywróceniepojazdu do stanu sprzed zdarzenia, wyrządzającego szkodę jako całości. Poszkodowanemu przysługuje pełne prawo do odszkodowania ustalonego według cen części oryginalnych, pochodzących bezpośrednio od producenta pojazdu, niezależnie od wieku pojazdu, stanu jego wyeksploatowania i faktu, że w obrocie dostępne są również tzw. części alternatywne, a więc najogólniej je określając - części zamienne nie będące częściami oryginalnymi. Dzięki naprawie dokonanej z wykorzystaniem części oryginalnych stan samochodu jest - pod względem technicznym, użytkowym, trwałości i estetyki - najbardziej zbliżony do jego stanu sprzed kolizji, co odpowiada zasadzie pełnej restytucji (pełnego odszkodowania).Przywrócenie do takiego stanu oznacza, że pojazd ma być sprawny technicznie i zapewnić poszkodowanemu komfort jazdy w takim stopniu jak przed zdarzeniem.

#samochody #motoryzacja #oszukujo
Pobierz Altru - Niedrogie #pzu czy wy macie mnie za idiotę?
Dlaczego mnie oszukujecie! I pew...
źródło: comment_QOGHMehw74AzZdnHrAJ4D7FG0hqv2jUI.jpg
  • 22
Postaram się później skontaktować z bratem co miał taki przypadek, skorzystał potem z usługi jakieś firmy co wykupiła tą szkodę za odpowiednia wcześniej ustaloną kwotę
@Sm3rf1k:
Niech mi odpowie dlaczego wciskają mi zamienniki zamiast oryginałów. Co gwarantuje mi prawo!

przywrócenie pojazdu do stanu sprzed zdarzenia, wyrządzającego szkodę jako całości. Poszkodowanemu przysługuje pełne prawo do odszkodowania ustalonego według cen części oryginalnych, pochodzących bezpośrednio od producenta pojazdu, niezależnie od wieku pojazdu, stanu jego wyeksploatowania i faktu, że w obrocie dostępne są również tzw. części alternatywne
@Altru: prosta sprawa, na aucie były oryginalne części i takie mają być po naprawie bo jako osoba poszkodowana nie możesz być stratny. Nieistotny jest fakt czy ta część miała 10 czy 2 lata.
Odwołuj się do skutku a jak nie to sąd.
@Sm3rf1k: Przeczytałeś to co napisałem?

niezależnie od wieku pojazdu, stanu jego wyeksploatowania


Widzę ,że jesteś ekspertem w odszkodowaniach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Altru: Mialem podobna batalie z PZU, uszkodzony zderzak, hak i listwa chromowana, proponowali tanie zamienniki po 200 zł (1700zł cała szkoda), skończyło się że zapłacili wszystko po cenach z ASO (5300zł). PS. jeszcze dodatkowo można ubiegać się o odszkodowanie z tytuły utraty bezwypadkowości jesli tak faktycznie było.
@Altru: A dlaczego tak robia, bo 90% sie na to zgodzi niestety, i zdecydowanie lepiej ekonomicznie jest robic w trabe, i od czasu do czasu dostac nawet sroga kare, niz postepowac uczciwie i placic tyle ile trzeba. Juz ich dupa piecze ze chca ta kancelarie odszkodowawcze pogonic z rynku.