Wpis z mikrobloga

Mireczki, taka sprawa. Dojeżdżam codziennie do pracy samochodem. W okolicy pracy jest osiedle, a na nim droga miejska z miejscami parkingowym. Parkuję tam już ładne kilka lat i generalnie nie było problemów.
Ale od dwóch dni ujawnił się okoliczny #szeryfdrogowy, który uznał, że ma prawo decydować, kto może, a kto nie może parkować w okolicy jego bloku (przynajmniej podejrzewam, że tam mieszka).
Najpierw znalazłem kartkę za wycieraczka, że "grzecznie prosi nie parkować w tym miejscu", dzisiaj był to tzw karny #!$%@? na przedniej szybie.
Podkreślam, że parkuję zgodnie z przepisami, w miejscach, w których parkuja mieszkańcy osiedla. Moja jedyna "wina", to że tylko tam pracuje a nie mieszkam.
Macie jakieś rady, co robić w takiej sytuacji? Nie uśmiecha mi się parkować kilometr dalej tylko dlatego, że jakiś #janusz uznał, że zacznie osobiście egzekwować swoje urojone prawo.
#zalesie #katowice #parkowanie #kodeksdrogowy #prawo
  • 22
@zdzisiek-bula:

zgodnie z przepisami, w miejscach, w których parkuja mieszkańcy osiedla

mieszkańcy osiedla


Mówi Ci to coś? Wszyscy wiedzą, że parkingi aa źle obliczone co do ilości mieszkańców. Więc ty (SPECJALNIE z małej xD) od lat uprzykszasz życie ludziom, którzy powinni mieć pierwszeństwo do tego parkingu. Ale buparcie faszyzm do tego, żeby zrobili parking zamknięty i ich goście parkowali trzy ulice dalej. Ogarnij miejsce pod pracą i nie polaczkuj bo za
@dziecielinapala niby z jednej strony rozumiem taki argument. Ale z drugiej strony się z nim nie zgadzam. Bo skoro wszędzie jest ten problem, a w centrum miasta już w ogóle, to takie zdanie możesz skierować pewnie do 90% kierowców. Nigdy nie parkujesz w mieście na ulicy? I jesteś pewna, że akurat nie zajęłas miejsca jakiemuś okolicznemu mieszkańcowi?
@pejatojajestem byłoby super, ale 3 godziny dziennie w autobusach i na przystankach, to lekka przesada.
@zdzisiek-bula: no to gdzie ty mieszkasz, że dojazd komunikacją miejską do centrum(?) zająłby Ci 1,5h? i dlaczego uważasz, że masz prawo korzystać z infrastruktury (miejsce parkingowe pod osiedlem) za którą nawet nie zapłaciłeś w podatkach? poszukaj sobie w okolicy płatnego parkingu, zamieszkaj w lepiej skomunikowanym miejscu albo zmień pracę.