Wpis z mikrobloga

Dlaczego dobrze, że nie jestem katolikiem?


@biesy: "Dobrze" w sensie "przyjąłem do wiadomości".

I dlaczego nie szanujesz przekonań i religii innych, pisząc obraźliwie o "urojeniach"?


To, czy coś jest w Biblii napisane, czy nie, nie zależy od przekonań religijnych, bo jest to rzecz obiektywna, którą każdy może sprawdzić. Jeśli ktoś jednak twierdzi, że w Biblii coś istnieje, a tego tam tak naprawdę nie ma, to mamy do czynienia z urojeniem.
@bh933901: możemy mieć też do czynienia z pomyłką lub uproszczeniem, na przykład. I proponowałbym nie robić z mordy cholewy, niosąc na sztandarach tolerancję i szacunek, mieć ją do wszystkich, a nie stosować wybiórczo.
@biesy: Nie, nie mamy do czynienia z pomyłką czy uproszczeniem, bo w Biblii nie tylko próżno szukać robienia z Marii pośredniczki,ale mamy dobitnie, jednoznacznie wskazane, że jedynym pośrednikiem między Bogiem a człowiekiem jest Jezus (I list do Tymoteusza):

Jeden bowiem jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus


Albo z ewangelii Jana:

Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Kto nie wchodzi do owczarni drzwiami, ale wchodzi inną drogą, ten
ale tu akurat podpisujesz się dużą niewiedza. Tytuł też jakiś dziwny, bo wg Biblii MB (nie chodzi o Michaua ( ͡º ͜ʖ͡º)) jest pośrednikiem i odpowiada za wstawiennictwo.


@biesy: gdzie dokładnie? Ja pamiętam że jedynym pośrednikiem był jezus i sam to stanowczo powiedział. To KK zatęsknił w którymś momencie za czasami gdzie były zeusy itp więc dodali maryję, krzysztofów, ojców pio jakichś. Ale to nie jest
z wami po prostu nie ma sensu rozmawiać xD. Poziom agresji i frustracji, nawet jeżeli uprościłem i wskazałem na interpretację roli MB w wierze katolickiej, jest niesamowity. To straszne, że w liberalnych czy lewicowych środowiskach są takie osoby jak wy. Nie macie nic wspólnego, ani z wolnością słowa, ani wolnością przekonań. @tajemniczygosc: @Bandabanana: @marvellouschester: @loczyn:
z wami po prostu nie ma sensu rozmawiać xD. Poziom agresji i frustracji, nawet jeżeli uprościłem i wskazałem na interpretację roli MB w wierze katolickiej, jest niesamowity. To straszne, że w liberalnych czy lewicowych środowiskach są takie osoby jak wy. Nie macie nic wspólnego, ani z wolnością słowa, ani wolnością przekonań


@biesy: Czekamy na cytat. Kiedy go dostaniemy? Oszuście i manipulancie.
Biblii MB (nie chodzi o Michaua ( ͡º ͜ʖ͡º)) jest pośrednikiem i odpowiada za wstawiennictwo.


@biesy: a co w przypadku jak słyszysz głos Boga i głos MB i oba mówią co innego? Np. chcesz żeby brzuch cię przestał boleć i MB mówi że to załatwiła u Boga, a Bóg mówi że jemu się nie wyświetla sprawa w systemie i nic się nie da załatwić, ale coś
@Wap30: Wtedy idziesz do księdza. Była taka akcja z siostrą Faustyną, że Jezus kazał jej założyć nowy zakon. Ona powiedziała o tym spowiednikowi, a ten jej powiedział, żeby sobie dała spokój. No i przy następnym objawieniu Faustyna powiedziała Jezusowi, że spowiednik jej odradzał utworzenie zakonu, a Jezus na to, że w sumie ok i że księdza trzeba słuchać. Także w przypadku wątpliwości idziesz zawsze do księdza, on wie lepiej nawet od