Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagu #bmw, znalazlem na otomoto e90 330d po lifcie, ktore w sobote chcialbym pojechac zobaczyc. Jutro chce sie umowic. O co powinienem zapytac, co sprawdzic?
#motoryzacja
  • 54
  • Odpowiedz
@nexu: przebieg - bardzo popularne auto, na 90% jest krecona. Czy rozrzad był tykany, turbo zrobione czy nie, stan wtryskow, czy pompa CR nie sika bokiem itd. Ogolnie kupowac teraz e90 to jak isc po polu minowym.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nexu: jak potwierdzony przebieg to o vin zanim się pojedzie. W bmw chyba przebieg też zapisuje się na kluczyku i w ASO to sprawdzają w tym historię jeśli była w ASO
  • Odpowiedz
@nexu: o #!$%@?, 42k i 266k przebiegu, odpusc to. Im wiecej kilometrów tym więcej problemów, mimo wszystko. Mam identyczne auto, nawet 3 sztuki posiadalem i im blizej 300k tym wiecej problemow, tylko jedne jezdzi nadal dalej.
  • Odpowiedz
@wxx71: to co kupic? Mam 40k na auto +5k na wlozenie na jakas naprawe ale wolalbym zadbane auto i za te 5k zrobic je na okolo 300km
  • Odpowiedz
@nexu: jak kupisz auto z duzym przebiegiem to robienie go na wiecej mocy to nie jest dobry pomysł. Jak wydmuchasz z 330d te 300ps to zaraz za soba bedziesz mial bardziej obciazone: turbo, wtryski, pompe wysokiego cisnienia i ogolnie cały silnik. One sa zywotne, dobrze znoszą mapowanie itd. ale mimo wszystko, jezeli nie chcesz miny, ktora moze sie rozwalic. Jak chcesz szybkie auto to i nawet 200ps ci wystarczy, uwierz
  • Odpowiedz
@wxx71: teraz mialem e39 193 konie benzyna i jak sie przejechalem e92 335d to sie zakochalem w tej mocy i srednim zuzyciu ON. W e39 mialem spalanie okolo 13l benzyny, a to 335d e92 mialo srednie zuzycie okolo 8,5l z tego co mowil wlasciciel. Na 335d nie mam kasy poza tym w moim budzecie nie ma sedana a potrzebuje 4/5 drzwi. Czyli ogolnie odradzasz ten egzemplarz?
  • Odpowiedz
@nexu: 335d srednie zuzycie 8,5? na autostradzie na tempomacie moge uwierzyc, ale w miescie nie zejdziesz tym nigdy ponizej 10, w mieszanym tez nie.
@btwinnn: w sensie ze co jest głupotą? nie mowie, ze wysoki przebieg jest zły, mam doswiadczenie z BMW a tym bardziej z E90 i wiem jakie sa te auta. 266k to juz sporo nalatane, niby wszystko gra, ale z kilometra na kilometr usterki będą
  • Odpowiedz
@nexu: nie odradzam tego egzemplarza, odradzam grzebac w nim. 330d są mega żwawe i spokojnie da rade twoim oczekiwaniom. Najlepiej pojechac, obejrzec dokladnie. Zwroc uwage na tylny wózek, czy nie ma korozji.
  • Odpowiedz