Wpis z mikrobloga

JSW 2017 Zysk netto wyniósł 2,543 mld zł

2018 półrocze Zysk netto 1,086 mld zł


@lucer: Zyski spółek górniczych wcale nie oznaczają, że nie dotujemy górnictwa.
Otóż, dotujemy - zarówno przez pomoc publiczną, jak i przez wcześniejsze emerytury i inne formy
  • Odpowiedz
est on uzasadniony - wydobywają coś co należy do nas wszystkich. Nie ma powodu, aby jakaś jedna grupa się bogaciła na węglu :)


@GordonL: co ma bogacenie się na węglu do podatku nałożonego na JEDNEGO podatnika w Polsce - tj. KGHM, który ni c--j nie ma nic wspólnego z węglem?

a jeszcze np. o takiej ustawie jak Ustawa o specjalnym podatku węglowodorowym słyszałeś? i co mówi jej art. 1?
  • Odpowiedz
co ma bogacenie się na węglu do podatku nałożonego na JEDNEGO podatnika w Polsce - tj. KGHM, który ni c--j nie ma nic wspólnego z węglem?


@aks_762: Węgiel, miedź czy srebro - wszystko jedno. Kopaliny należą do nas wszystkich, a nie do pracowników firmy wydobywczej.

a jeszcze np. o takiej ustawie jak Ustawa o specjalnym podatku węglowodorowym słyszałeś? i co mówi jej art.
  • Odpowiedz
@JAI2L9LAD: Jeszcze myślałam, że my w Polsce faktycznie tych górników niewiadomo ile mamy, a mamy ich ledwo 180k. Przecież Ci ludzie mogliby obsługiwać farmy wiatrowe, elektrownie wodne, panele fotowoltaiczne produkować... Czy iść do budowy elektrowni atomowej... Ale nie. Lepiej węgiel kopać i się truć.
  • Odpowiedz
kopalnie są rentowne.


@JAI2L9LAD: No to w takim wypadku zabrać wszelkie dodatki i wypłacać % od zysków ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jestem ciekawy reakcji an taką propozycje
  • Odpowiedz
Kiedyś kolega dziadka tłumaczył skąd się wzięło pojęcie 13tej pensji.
W zakładach przed wojną ludzie byli zatrudnianiu na dwa rodzaje wypłat tygodniowe i miesięczne
tygodniowa wynosiła 1/4 wypłaty miesięcznej. Ci co mieli wypłatę miesięczną na koniec roku dostawali dodatkową wypłatę bo byliby pokrzywdzeni względem tych co otrzymywali tygodniówki.
Nie wiem czy tak było w rzeczywistości.
  • Odpowiedz
@ladzik: mają 14stke, + barbórkę, + bony żywnościowe chyba ok300/400zł +wczasy pod gruszą, z tego co kojarzę, może jest tu jakiś górnik to mnie poprawi...( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Dziekciu: nie wystarczy że jest świętojebem i strzeli przez 3weekend dniówki (z czego w tygodniu odbierze sobote i niedziele) i wtedy wychodzi w okolicy 5tys zł + bony żywnościowe 300/400zł, do tego 14stka i barbórka i wczasy pod gruszą i 8ton deputatu, o emeryturach nie będę pisał bo chyba tylko ktoś pokroju mentalnego pantofelka nie wie po jakim czasie na nie przechodzą....
  • Odpowiedz
Górnicy górnikami, a jest jeszcze mafia węglowa!
Węgiel z kopalni wyjeżdza po 300-350zł, a klient płaci 700-900 za tonę.
I zagadka: kto zajumał....( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@JAI2L9LAD: jak dla mnie te 'dodatkowe' wypłaty powinni dostawać jedynie zjeżdżający i pracujący pod ziemią. Ci z góry 12 wypłat i nie więcej. I przy okazji zminimalizować zarządy, skoro są niefektywne.
  • Odpowiedz
@maryjan123 Pojęcie 13 pensji wzięło się stąd, że budżetówka ma po prostu 13 pensji. Nie wiem kto o tym zadecydował, czy to próba wyrównania fatalnych pensji w budżetówce czy coś innego, ale oprócz górników 13 pobierają jeszcze nauczyciele, pracownicy urzędów i miasta, żołnierze, policjanci, strażacy, straż graniczna itp
  • Odpowiedz