Wpis z mikrobloga

Program 500 plus to skrajna niesprawiedliwość. Całkowite zaprzeczenie jakiejkolwiek moralności i etyki. Jest bardziej bezczelny, niż złodziej, kradnący Ci portfel z ręki. Złodzieja można ukarać, państwo jest całkowicie bezkarne, do tego chwali się swoim złodziejskim sukcesem na lewo i prawo. Program, który miał wspomagać demografię. Oficjalnie program "likwidujący ubóstwo". Jak ja was nienawidzę beneficjenci 500 plus, jak ja was gorąco nienawidzę, czystą, płonącą nienawiścią.

#bezwulgaryzmow
#dobrazmiana #bekazpisu #biznes #polityka
  • 67
  • Odpowiedz
@brr1989: ale jak PO rozwinie ten program to też będziesz tagować bekazpisu? Czy na razie to beka ale potem to już rozwinięta gospodarka i pomoc najuboższym?
  • Odpowiedz
@brr1989: jedź na mazurską wieś gdzie nawet sklepu nie ma a dzieci chodzą do szkoły z buta po kilka kilometrów i im to powiedz. Osobiście uważam, że 500+ powinno być uzależnione od dochodów ale jak słucham schetyny, który chce jeszcze rozszerzyć ten program to załamka.
  • Odpowiedz
@VrubeL: @Sensu_Stricto: to jest pudrowanie trupa, taka mazurska wieś powinna wymrzeć śmiercią naturalną
tymczasem 500 plus robi z nich bydło rozpłodowe i patologia przechodzi na następne pokolenie

tak, ktoś musi powiedzieć tym ludziom z mazurskiej wsi, że jak chcą zarabiać, to niech się przeniosą tam gdzie się zarabia

żadnego rozdawnictwa, co najwyżej pakiety relokacyjne
  • Odpowiedz
@Sensu_Stricto: a 500+ na każde dziecko to kto obiecuje?
@brr1989: serio twoim marzeniem jest rzucić pracę i żyć za 2x500+ miesięcznie? Gratuluje ambicji. aaa za 3x 500+ to już co innego, mozna sobie życie na nowo ułożyć, natomiast 4x500+ stawiało by cię w pierwszej dziesiątce najbogatszych Polaków.
  • Odpowiedz
@brr1989: Najlepiej, jak by to zamienili na karty elektroniczne przedpłacone i żeby było kontrolowane, co jest nimi kupowane – jak seba się zapomni i kupi browary, to się żegna z hajsem. Terminale płatnicze są wszędzie, a jak w jakiejś wiosce nie ma, to niech raz na miesiąc wsiądzie madka w autosana i się przejedzie do miasta powiatowego.
  • Odpowiedz
a 500+ na każde dziecko to kto obiecuje?


@VrubeL: Co innego obietnica, co innego realizacja, więc mam to w dupie. Ja bym obiecał 1000 zł na każde dziecko, obietnicy nie dotrzymał, 500+ zlikwidował, wprowadził jakieś ulgi prorodzinne podobnej wartości, a strajkujące madki spacyfikował udobruchaną ostatnimi podwyżkami policją.
  • Odpowiedz
serio twoim marzeniem jest rzucić pracę i żyć za 2x500+ miesięcznie? Gratuluje ambicji. aaa za 3x 500+ to już co innego, mozna sobie życie na nowo ułożyć, natomiast 4x500+ stawiało by cię w pierwszej dziesiątce najbogatszych Polaków.


@VrubeL: Moim nie, ale na wspomnianej "mazurskiej wsi" gdy kobieta zarabia w sklepie 1400 zł i ma kilkoro dzieci to bardziej opłaca jej się #!$%@?ąć robotę i zgarniać 1500-2000 zł/miesięcznie + mieszkaniowe + dopłaty
  • Odpowiedz
Jak ja was nienawidzę beneficjenci 500 plus, jak ja was gorąco nienawidzę, czystą, płonącą nienawiścią.


@brr1989: ale wiesz ze nie każdy beneficjent 500+ to patus obszczymurek? Mam w pracy ludzi którzy zarabiają po 5-10k, mają dwójkę dzieci i też biorą ten dodatek bo im się należy.
  • Odpowiedz
@brr1989: Dlaczego mnie nienawidzisz? Jestem beneficjentem, biorę, bo dają. W imię czego miałbym rezygnować z możliwości odzyskania części swoich pieniędzy? Jak nie wezmę, to nic to nie zmieni, nadal będę okradany, tylko że na większą kwotę.

Jestem beneficjentem, a zagłosuję na każdego, kto obieca likwidację tego gówna.
  • Odpowiedz
Oficjalnie program "likwidujący ubóstwo"


@brr1989: Znaczy planujesz podważać statystyki, czy masz coś innego konkretnego do powiedzenia, poza tymi generycznymi "podatki to kradzież" pierdami.
  • Odpowiedz
@jamnig: zarabiają więcej niż większość ludzi i im się należy? Nie należy się ani patusom ani dobrze zarabiającym. Ten program jest nie tylko niemoralny, ale też nieskuteczny i deficytowy, bo nie przyniesie przyszłym budżetom i narodowi polskiemu żadnej korzyści
  • Odpowiedz
@VrubeL: nie #!$%@? mnie to dlatego, że nie mam 500 plus, tylko dlatego, że to moje podatki na to idą. Dałoby się wybudować tyle autostrad, kupić lepszą broń dla wojska, postawić sporą liczbę mostów czy wybudować centralny port lotniczy w rok.
Dzięki temu masz też takie ceny w sklepach i nie, nie chodzi o inflację, tylko psychologię.
  • Odpowiedz