Wpis z mikrobloga

Program 500 plus to skrajna niesprawiedliwość. Całkowite zaprzeczenie jakiejkolwiek moralności i etyki. Jest bardziej bezczelny, niż złodziej, kradnący Ci portfel z ręki. Złodzieja można ukarać, państwo jest całkowicie bezkarne, do tego chwali się swoim złodziejskim sukcesem na lewo i prawo. Program, który miał wspomagać demografię. Oficjalnie program "likwidujący ubóstwo". Jak ja was nienawidzę beneficjenci 500 plus, jak ja was gorąco nienawidzę, czystą, płonącą nienawiścią.

#bezwulgaryzmow
#dobrazmiana #bekazpisu #biznes #polityka
  • 67
  • Odpowiedz
@wojtas_mks: aha, uważasz, że za 1500 zł matka z trójką dzieci to jest życie? Nie wiem co za idiotka się na to decyduje, już lepiej iść do sklepu zarabiać 1500 + dostawać 1000 zł czy tam 1500 zł z programu 500+ i już masz 3000 zł na 4 osoby, nadal mało ale już coś. Nikt mi nie wmówi, że ktoś świadomie decyduje się na płodzenie dzieci w celu pokrycia budżetu
  • Odpowiedz
Chciałbym w to uwierzyć, ale #!$%@? swoją największą szansę na wejście w ostatnich wyborach przez protokół Hitler - zawsze się trochę przegrywa 4,76% xDD Nie uda się już nakręcić drugiej takiej spirali korwinizmu jak ostatnio. Z korwinizmów się wyrasta, mimo że wyrosłem to na Jonasza głos oddam bo nie ma na kogo nawet xD Ale teraz młodzież się od niego odwróciła i generalnie politykę ma w dupie, więc następne wybory będą w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@VrubeL: nie rozwinie, a jak rozwinie to są debil ami. Jednak już teraz mówi się o zmianach, żeby 500plus było tylko dla pracujących. I wg sondażu który ukazał się bodajże wczoraj - ponad 60% Polaków to popiera. To może być w kampanii przydatne. Nie rozwinie, ale problemem też jest fakt, że nikt tego nie zabierze. Co najwyżej pozwoli by zostało to zjedzone przez inflację. Ale wiadomo, to długie lata. Żeby
  • Odpowiedz
aha, uważasz, że za 1500 zł matka z trójką dzieci to jest życie? Nie wiem co za idiotka się na to decyduje, już lepiej iść do sklepu zarabiać 1500 + dostawać 1000 zł czy tam 1500 zł z programu 500+ i już masz 3000 zł na 4 osoby, nadal mało ale już coś. Nikt mi nie wmówi, że ktoś świadomie decyduje się na płodzenie dzieci w celu pokrycia budżetu domowego.


@ErikSkurveson
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@brr1989: Chcesz powiedzieć, że ta kasa pojawiła się nagle za rządów PISu? Wcześniej też była, nie było 500+ a jakoś nie stawiali co roku elektrowni.

@VrubeL: Oho, kolejny symetrysta. W jakich czasach globalnej gospodarki rządzilo PO a w jakich PiS? Słyszał Pan kiedyś o czymś takim jak polityka antyckliczna? Bo w PiSie nie słyszeli.
  • Odpowiedz
@brr1989: Kolejny kretyn, który obwinia nie tych co trzeba. To rząd rozporządza tymi pieniędzmi. A to, że ludzie korzystają z tego to wina kiepskiej gospodarki i braku świadomości.
  • Odpowiedz
Chcesz powiedzieć, że ta kasa pojawiła się nagle za rządów PISu? Wcześniej też była, nie było 500+ a jakoś nie stawiali co roku elektrowni.


@VrubeL: Ale były np. inwestycje infrastrukturalne. Teraz praktycznie zawieszono inwestycje w trasy kolejowe czy drogi. Temat A1 "załatwiają" już prawie 4-ty rok, analogicznie S14. Przedłużenie S8 również w próżni. KDP "realizują" i od 4 lat zrealizować nie mogą. To samo czeka przekop Mierzei Wiślanej, CPK itd.
  • Odpowiedz
@brr1989 mi brakuje jeszcze bykowego i podatku od bezdzietnych par. W dupach się poprzewracało żeby żyć bez dzieci. I jeszcze zakazać invitro! Wtedy udupimy tych singli na ament.
  • Odpowiedz
@karczochh: byłeś kiedyś na Mazurach?

@brr1989: ja też nie mam 500+ ale nie #!$%@?ą mnie biedni z Mazur (taki przykład podaje bo byłem i widziałem) tylko takie lisy co narzekają ale biorą bo im się należy, dlatego uważam, że idea jest dobra ale dla naprawdę biednych.

@VrubeL: skoro im się należy to dlaczego mają nie brać?
  • Odpowiedz
@jamnig: jak słyszę „bo im się należy” to mnie drze w dupie. rozumiem, ze korzystają skoro mogą, ale chociażby właśnie dlatego cały ten program to katastrofa. niech im zrobią porządna ulgę podatkowa i i tak skorzystają, a patologia nie będzie się bawić za „państwowe”, czyli nasze
  • Odpowiedz
Najlepiej, jak by to zamienili na karty elektroniczne przedpłacone i żeby było kontrolowane, co jest nimi kupowane – jak seba się zapomni i kupi browary, to się żegna z hajsem.


@Sensu_Stricto: Dobra, ale w banku nie widzisz listy produktów, a jedynie kwotę i miejsce zakupu. Jak seba będzie kupował browary w Biedronce a nie monopolowym to go nie nakryjesz.
  • Odpowiedz
Dobra, ale w banku nie widzisz listy produktów, a jedynie kwotę i miejsce zakupu. Jak seba będzie kupował browary w Biedronce a nie monopolowym to go nie nakryjesz.


@Pawu1on: No to obowiązek zachowywania paragonów i ich losowe (ew. po zgłoszeniu przez normalnych sąsiadów) kontrole. Raz "zgubisz" paragon – tracisz 500 zł na miesiąc. Drugi raz – 3 miesiące. Trzeci raz – całkowicie.

Choć oczywiście program jest do likwidacji.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Całkowite zaprzeczenie jakiejkolwiek moralności i etyki

@brr1989: To jest strzał w 10 odwołujący się do ludzkiej natury która jest taka, ze ludzie chętnie żyją na czyjś koszt.
Do tego jak można poróżnić społeczeństwo na tych co pracują na socjal i tych na socjalu aby z sobą walczyli, a nie z nimi to całkowity luksus
  • Odpowiedz