Wpis z mikrobloga

To mój pierwszy dzień urlopu ojcowskiego, który wziąłem żeby opiekować się małym lvl3msc, bo żona ma firmę i nie przestała pracować na więcej niż 10 dni po porodzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) teraz ma w wuj dużo roboty i ja się zajmuje małym.
Jest godzina 17:12 on ma już 3 drzemkę z czego żadna z nich nie była dłuższa niż 20 minut. Usypianie to Ok 30 min ale jak nie zaśnie to jest afera.
Jaki ja jestem zajebiscie zmęczony XD jak do niego nie gadam to się czuje jak wyrodny ojciec co się nie zajmuje dzieckiem, a jak gadam tyle czasu i macham przed oczami słoniem to jestem padnięty XD
Dajcie plusa na zachętę i idę do niego bo już się kręci ( )
#dzieci #rodzicielstwo #poniedzialek #urlop #logikaniebieskichpaskow #dg bo gdyby żona była na etacie to bym spokojnie grał w kąkuter w pracbazie ( ͡ ͜ʖ ͡)
Tak działa wolny rynek XD
kam1l - To mój pierwszy dzień urlopu ojcowskiego, który wziąłem żeby opiekować się ma...

źródło: comment_XJyhbis5krkI7NZ0cRiqSzEfWMOocvjz.jpg

Pobierz
  • 82
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Lubie_Pizze: u nas mały ma drzemki i o 16 i 19 a spać idzie koło 21 czasami chwile po - ja mam jeszcze wieczór dla siebie, a wstaje koło 7-8 wiec do przeżycia. Kiedyś poszedł spać o 20 i od 6 rano robiłem kizi mizi słoniem ( )
  • Odpowiedz
  • 0
@kam1l robilem ten sam blad ... jak jest ciszej jest skuteczniejszy ;) polecam tez rosol do butelki ze smokiem ale to tak od 6-7 mca :> warto tez pilnowac aby przed spaniem bylo wywietrzone i nie za goraco i wilgotnosc odpowiednia :P life ;)
  • Odpowiedz
@rozowy_mikro: po części to prawda. Gdy dziecko zaczyna byc takie, ze cos zagada, poprosi, zeby z nim ułożyć puzzle, czy bedzie zwyczajnie paplać, to juz jest nawet ok. Najgorszy jest wcześniejszy etap, gdzie dziecko jest mobilne, a rozumu mu brakuje. Trzeba pilnować wszystkiego co może zniszczyć i tego, czym może sie uszkodzić. Pozniej tez, ale w duzo mniejszym stopniu.
  • Odpowiedz
@kam1l: plusa dałem, a jezeli chodzi o radę, to wydaje mi sie, ze niezwykle ważna dla dziecka jest rutyna. Jedna godzina na karmienia, kapiel, usypianie etc
Oczywiście, ze mogą byc rożne przesunięcia, ale to pomaga i rodzicom i dziecku.
  • Odpowiedz
  • 0
@inozytol: zgadzam się, po pierwszym miesiącu wprowadziliśmy rutynę i działa, problem się pojawia kiedy np nie idę do pracy, albo rano jedziemy do fotografa itd, potem cały dzień coś wymyślamy i wszyscy się dziwimy ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
ciesz się tym czasem, a kiedy się da, spij z dzieckiem. Teraz jeszcze ono naprawdę dużo śpi w ciągu doby ( ͡º ͜ʖ͡º)


@eoeoeo: Co? Ch** prawda. Największa bzdura w moim przypadku xD Syn teraz lvl 3 i odkąd pamiętam (!!!) śpi max. 8-9 godzin w ciągu doby. Jak był mały to drzemkami po 20 minut, a gdzieś tak od lvl 1 po prostu 8
  • Odpowiedz
@kam1l: heh - nie przyzwyczajaj się do tej rutyny - ona może na miesiąc będzie ok - dzieci, a tym bardziej takie malutki szybko zmieniają przyzwyczajenia :)
Odnośnie usypiania - wyobraź sobie młodego, którego usypiasz godzine, a obok próbuje zasnąć 2.5 latek - to jest dopiero jazda ;)
Ciesz się młodym, póki się nie przemieszcza ;)
  • Odpowiedz
@inozytol jak da sie wprowadzić. U nas np sie nie dało. Mała raz jest spiaca po 3h raz po godzinie zabawy. Wstaje też różnie, wiec i godziny karmienia i drzemek sa różne. Jedynie rytuał przed spaniem na noc i stałą godzine kapieli się udało wprowadzić i to działa cuda :)
  • Odpowiedz
  • 1
@saltacme: racja, już sporo pozmienialismy, ale to dlatego ze mniej śpi, krócej je itd... cieszę się póki się nie przemieszcza, a potem się będę cieszyć jak się będzie przemieszczać, niech rośnie zdrowy a z reszta jakaś sobie poradzimy ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@kam1l: oczywiście - zdrowia przede wszystkim :)
Zauważyłem po prostu, ze „rutyna” najlepiej się sprawdza po min roku. Wieczorne kąpiele, kolacja, mycie zębów, czytanki, śpiewanki itp świetnie zdają egzamin jak już nie masz siły na nic - często dzieciak sam prosi o kapiel czy daje znać, ze pora już spac itp :)
Ciesz się teraz chwilami z maluchem - już nie wrócą, a jest prawdopodobnie teraz najprostszy do „ogarniecia” ;)
  • Odpowiedz
@kam1l polecam piłke fitness. Siadasz na niej. W jednej rece trzymasz gówniaka. Skaczesz z nim na piłce. On nie wie co sie odjaniepawla i zajebiscie mu sie buja to idzie spać i na dwie godziny spokój , a jak sie obudzi to i tak nie bedzie drzeć mordy. I teraz się zaczyna druga część planu. Drugą ręke masz wolną. Mozesz se pograc w cos jedną ręką, a np na telefonie albo
  • Odpowiedz
jak da sie wprowadzić. U nas np sie nie dało. Mała raz jest spiaca po 3h raz po godzinie zabawy.


@rozowy_mikro: Sprawa nie jest prosta, ale jest możliwa.

U mnie też dzieci często były senne trochę za wcześnie i wtedy wzmożona uwaga im poświęcana, zagadywanie etc. Np. żeby dziecko nie padło o 18:00, a bliżej 19, czyli godziny, gdzie już jest ok. Czasami chciałem im zrobić drzemkę o 14, to
  • Odpowiedz
@kam1l: ja akurat hoduję swojego Kurczaka już 6 miesiąc. Także wiem co przeżywasz, ale już teraz to tylko lepiej z każdym dniem. Moja aktualnie ma 2-3 drzemki w ciągu dnia: jedna godzinna, dwie 15 minutowe, ale chodzi spać o 20 i wstaje o 8 rano. I usypianie to już nie pół godziny, a 5 minut.
Z tym, że obecnie zęby bardziej dają w kość, czasem jak mocniej zabolą to potrafi
  • Odpowiedz
@kam1l: Jezu, mojemu Młodemu w niedzielę stukną trzy miesiące - od poprzedniego piątku aż do kolejnego zasypiał o 5 nad ranem, za to w dzień sypiał aż za dobrze. Od weekendu zasypia mi na dobre o 1-2, za to dziś w dzień jak chciałam go na drzemki położyć to raz 20 minut, raz 5 minut... a na sam wieczór zasnął mi mocno () boję się tej
  • Odpowiedz
  • 0
@taalarek: jak ja się boje tych zębów... ostatnio zaczął się ultra ślinić, wiec przyszło mi to do głowy ale jeszcze czas... No i za 3 miesiące w poniedziałek to już nie będę miał urlopu, wiec mocno usciakam żonę przed wyjściem do pracy i będę przejmować w domu druga zmianę ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz