Wpis z mikrobloga

Oto moje powody, dla których nie lubię świąt Bożego Narodzenia:
(1) Nie podoba mi się ten szum wokół tych 3 dni w roku, który rozpoczyna się w połowie listopada
(2) Kolędy i ich raczej puste przesłanie chrześcijańskiej miłości i pokoju
(3) Hipokryzja ubierania choinek które w gruncie rzeczy są pogańskie
(4) Straszliwa presja wydawania pieniędzy, których nie masz, na rzeczy, których nie potrzebujesz
(5) Wszędzie te same piosenki wałkowane do porzygu, w centrach handlowych, nawet nie wychodząc z domu w reklamach, który sprawia że masz ochotę na strzelbę
(6) A także te same filmy w telewizji puszczane z roku na rok
(7) bawienie się w pozory typu "jesteśmy szczęśliwą rodziną", gdy niestety nie wszyscy mają szczęście, że mają wsparcie w rodzinie
(8) komercyjna papka która wylewa się gardłem i uszami
#swieta #takaprawda
  • 110
@samuraj24 ja mam na odwrót święta u rodziny mojego chłopaka mocno religijnej to jest katorga XD wolę luz u siebie niż miłowanie Jezusa Chrystusa i zmuszanie do śpiewania kolęd. U mnie nie ma chlania wódy z kielonow, wino jest zawsze, jak ktoś chce zrobić sobie drinka to wywalone, niech se pije. A tam to jeden alkoholik i już reszta ma zakaz wnoszenia alkoholu do domu, tematy imprez są wręcz zakazane XD i
@Wurzburg: Uwielbiam święta właśnie za to za co ty ich nienawidzisz. Dla mnie to super czas, jedyna okazja w roku kiedy jest szansa spotkać się z całą rodziną (a jest ona bardzo niewielka), bo każdy mieszka w innym kraju i ciężko się złapać.

Kiedyś strasznie mnie denerwowały niektóre "zwyczaje" mojego ojca, jak puszczanie rok w rok tej samej płyty z kolędami czy coroczna kłótnia o to kto ma gdzie siedzieć. Dzisiaj
@Wurzburg:

(1) Nie podoba mi się ten szum wokół tych 3 dni w roku, który rozpoczyna się w połowie listopada


Tu się zgodzę, troszkę zbyt mocno skomercjonalizowane zrobiło się to święto na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat.

(2) Kolędy i ich raczej puste przesłanie chrześcijańskiej miłości i pokoju


Dla ciebie puste, dla innych pełne przesłania. Opinii tyle co ludzi.

(3) Hipokryzja ubierania choinek które w gruncie rzeczy są pogańskie


Społeczeństwo się rozwija,
Ooo hurr durr jaki ze mnie free thinker. Wake up sheeple!!! XD po co bóldupisz? Modne te hejty na święta bardziej niż same święta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Wurzburg
(7) bawienie się w pozory typu "jesteśmy szczęśliwą rodziną", gdy niestety nie wszyscy mają szczęście, że mają wsparcie w rodzinie


@Wurzburg: zgodzę się tylko z tym punktem, bo reszta wpisu to typowe "I'm 14, and this is deep". U mnie w rodzinie święta bez kłótni to nie święta, a nie wyrastałem w patologicznym klimacie socjalu i zapachu wódki.
(2) zawsze możesz nadać im nieco sensu szerząc miłość i pokój wkoło
(3) i co w tym złego? "pogański" symbol, który nie jest symbolem innego boga itd, a pewnych wartości uniwersalnych nie jest "herezją"
(6) w ogóle nie rozumiem oglądania telewizji obecnie. zawsze możesz telewizora na święta nie włączać. Kiedyś w ramach tradycji wręcz zabronione było włączanie radio/telewizora, aby "zmusić" ludzi do obcowania ze sobą i budowania/wzmacniania więzi rodzinnych.
(7) och, to
(1) Nie podoba mi się ten szum wokół tych 3 dni w roku, który rozpoczyna się w połowie listopada


"Oto powód, dla których coś mi się nie podoba: to coś mi się nie podoba" #logikarozowychpaskow mocno.

(2) Kolędy i ich raczej puste przesłanie chrześcijańskiej miłości i pokoju


Co w nim pustego? Kolęda to kolęda, ładna piosenka.

(3) Hipokryzja ubierania choinek które w gruncie rzeczy są pogańskie


No ale skoro nie jesteś katoliczką,