Wpis z mikrobloga

Oto moje powody, dla których nie lubię świąt Bożego Narodzenia:
(1) Nie podoba mi się ten szum wokół tych 3 dni w roku, który rozpoczyna się w połowie listopada
(2) Kolędy i ich raczej puste przesłanie chrześcijańskiej miłości i pokoju
(3) Hipokryzja ubierania choinek które w gruncie rzeczy są pogańskie
(4) Straszliwa presja wydawania pieniędzy, których nie masz, na rzeczy, których nie potrzebujesz
(5) Wszędzie te same piosenki wałkowane do porzygu, w centrach handlowych, nawet nie wychodząc z domu w reklamach, który sprawia że masz ochotę na strzelbę
(6) A także te same filmy w telewizji puszczane z roku na rok
(7) bawienie się w pozory typu "jesteśmy szczęśliwą rodziną", gdy niestety nie wszyscy mają szczęście, że mają wsparcie w rodzinie
(8) komercyjna papka która wylewa się gardłem i uszami
#swieta #takaprawda
  • 110
@samuraj24: Akurat masz to szczęście, że trafiłeś do rodziny, gdzie święta mają ten taki rodzinny wydźwięk i to rzeczywiście jest taki czas radości i siedzenia we wspólnym gronie, jak na amerykańskich filmach. Nie każdy to ma.
@Wurzburg: Ale tego wszystkiego, o czym piszesz, nie musisz robić.
Ja do pewnego czasu też nienawidziłem świąt, kiedy byłem zmuszony w nich uczestniczyć w takiej formie, jaką opisujesz. Ale w pewnym momencie człowiek dochodzi do wniosku, że może stanąć poza tym wszystkim i potraktować czas świąt po prostu jako taki bardzo miły okres pewnego uspokojenia i wyciszenia na koniec roku. I od tej pory bardzo ten czas lubię, zwykle staram sie
@Wurzburg: no widzisz, mi też nie. Ale jeżeli bym miał kochająca rodzinę czy też mieszkał z kochającą partnerką to ten szum, już 6 grudnia z chowaniem sobie prezentów "pod poduszką" (tak by druga strona nie zobaczyła podrzucenia np. w samochodzie), bycie wraz z ludźmi, których kochasz, dzielenie się opłatkiem z bliskimi, spędzanie czasu z bliskimi, obdarowywanie prezentami bliskich, wspólne gotowanie, ubieranie choinki, grzanie się przy gorącej czekoladzie, wspólne lepienie uszek itp
@Wurzburg: w ogóle kogo twój wysryw obchodzi? Jak nie lubisz Świąt to szoruj na Syrie albo zamknij się w piwnicy na tydzień i juz. Nikogo twoje poglądy nie obchodzą przecietniaro XD
Święta są fajne.