Wpis z mikrobloga

Morawiecki ciśnie tych prywaciarzy i ciśnie, a wziął by i wprowadził obowiązek podawania widełek w ofertach o prace. Wrzask i wycie #januszebiznesu było by słychać w Chinac, ale chociaż jakiś pożytek by był z tego ciśnięcia, a tak to uj. Trać czas na trzy etapy rekrutacji by się dowiedzieć, że ci oferują 70% tego co masz teraz i wincyj ni ma bo jak to.
#morawiecki #gospodarka #dobrazmiana #finanse #ekonomia #januszebiznesu
  • 11
@mathix niby racja, bo jak się idzie do sklepu to sprzedawca nie pyta ile za coś jesteś w stanie zapłacić. Ale z drugiej strony wymuszenie takiej praktyki pozwoli na stabilizację zarobków wewnątrz sektorów. Robienie z zarobków tajemnicy to strasznie polskie zachowanie. Jednocześnie można szybciej znaleźć odpowiedniego pracownika podnosząc przedział w ogłoszeniu.

Ogólnie to miałoby tylko pozytywny efekt. Jednocześnie trzeba zakazać zawyżania widełek w ogłoszeniu i potem płacenie innej kwoty.

@sekaszy kuwa na
@mathix: Niby tak, ale i tak tracisz czas na to wszystko, wchodzisz na jakieś pracuj.pl zobacz z 30 ofert które cię interesują i teraz dzwoń do każdego. Tragedia, a tak byś obczaił co ci pasuje, a co nie w 10 minut i git. A i spróbuj się, przebranżowić, wymagania niby spełniasz. No i niby spoko, ale weź się teraz dowiedź jaka jest stawka dla takiego stanowiska na rynku w danym Mieście,
Ta jedna zmiana zrobiłaby więcej dla rynku pracownika w tym kraju niż cokolwiek innego.


@sekaszy: Niektórzy i bez przymusu podają. Np. 4700 - 5500 (netto). I co ci to daje? Zwłaszcza, że na takim stanowisku na Słowacji zarabiasz min. 6000 zł.
@czecotam: To wynika oczywiście z różnicy, że my wciąż mamy złotówkę, a oni €. Jak się kontaktowałem z takim pracodawcą i mnie zapytał ile bym chciał zarabiać, to mu powiedziałem, że w regionie (Czechy, Słowacja, Niemcy) zarabia się MINIMUM 1400 €. Powiedział, że dostanę górną kwotę widełek od drugiego miesiąca. Zapomniał tylko nadmienić, że to robota na czarno, więc przepracowałem tam 3 miesiące i jak współpracownik (zarabiający mniej) dostał umowę, a
@Sensu_Stricto: > Panie kułwa, a po co tu co poprawiać, w innych krajach to jest, a u nas nie ma.

Kocham takie argumenty, najlepiej to wszyscy zostańmy glazurnikami i kładź my glazure w Norwegi, eventualnie dla doszkalających glazurników może być biedna Szwajcaria.( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sekaszy: Nie jestem całkowicie przeciw, ale to by musiało być mocno sprecyzowane, np. że dolna kwota widełek nie może być mniejsza od górnej o X%, bo inaczej janusze wystawialiby widełki 2200-9000 i dalej nic byś nie wiedział.
@Sensu_Stricto: To jest wadą tego przyznaje, ale i tak by było lepiej niż jest. W moim pomyśle na to wygląda to tak, że kontrolowana by była tylko minimalna podawana pensja. Czyli podaje widełki w ogłoszeniu 2500-10000, to byś chociaż wiedział, że masz gwarantowane 2500. Jak ci da 2100, to myk do US i kontrole.

I od tego by się powoli zaczęła #dobrazmiana, bo można by było porównywać oferty. Np,. jedna