Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dob3k: To flat. Dom byłby, gdybyś za ścianą nie miał sąsiadów. Warto dodać, że brytyjskie mieszkania są słabej jakości, za pół roku wyjdą buble budowniczych, którzy z reguły się #!$%@?ą :D
  • Odpowiedz
@marekmarecki: oprocentowanie to nie problem. zawsze w kalkulacjach robie 4,5-5% i na tyle sie szykuje placic, zeby nie trzasc dupa za kazdym razem kiedy podniosa stopy. po prostu cebula by mi pekla gdybym #!$%@? sie w nieruchomosc tuz przed zjazdem, a jesli juz to cos takiego nastapi wlasnie jakis czas po wyjsciu. z drugiej strony, to co ewentualnie oszczedze na jakichs spadkach, #!$%@? w aktualnie placony czynsz xD a jeszcze
  • Odpowiedz
@marekmarecki: bede na powaznie myslal w przyszlym roku. wiesz, tera mam naprawde zajebisty spokoj psychiczny ze sporymi oszczednosciami. jak mnie przyjdzie natchnienie albo ochota wystartowac z jakims biznesem, to po prostu startuje. jak okaze sie, ze jednak #!$%@? gospodarczo to tez mam luzik. trzeba przeczekac, nawet kosztem tych #!$%@? kilku tysiecy w wynajem. biore to jako koszt komfortu psychicznego, a ten jest dla mnie nadrzedny ;)
  • Odpowiedz
@dob3k: czemu jak funt poleci to ceny domów pójdą w górę? 10 lat temu podczas recesji poleciła funt i właśnie ceny nieruchomości. Już teraz ceny domów wszędzie spadają bo spada sprzedaż. Ale tak czy inaczej lepiej kupić swoje niż płacić za wynajem. Niech Ci się dobrze mieszka i dekoruje :)
  • Odpowiedz
@borjaki: Nie. W UK kupuje sie na ilosc sypialni.

To zazwyczaj jest wystarczajaca informacja. Idziesz i ogladasz i tak wiec mozesz sam zobaczyc wiwlkpsc tych pomieszczen.

@dob3k a jak z rynkiem wtornym i mieszkaniami? Też nie podają metrażu? W sumie jestem zaskoczony bo jak dla mnie to bardzo ważna informacja ile wychodzi z metra. Jak sam mowisz na oko mozna pomylic sie w ilosci metrow o jakies 10-15%, a
  • Odpowiedz
@KCPR: XD
To jest dom. Flat to mieszkanie. W bloku.
A to jest semi-detached. Jeszcze jest detached (czyli wolno stojacy) oraz terrence (czyli szerrgowka).

  • Odpowiedz
@patrol798: U mnie domy ida w gore i sprzedaz jest na zajebiscie wysokim poziomie i pnie sie w gore.
Jesli funt zacznie spadac to jego sila nabywcza tez co znaczy ze wszystko (nie tylko domy) bedzie coraz drozsze.
Dzieki mireczku. Do dekorowania to juz tylko duperelki zostaly. Wszystko inne juz jest zrobione takie jake jak sobie wybralismy.

  • Odpowiedz