Wpis z mikrobloga

Hejo, takie szybkie pytanie od nieopierzonego i generalnie anty-pożyczkowego człowieka. Przymierzam się do zakupu przez allegro z wykorzystaniem rat 0% przez PayU. Posiadam konto w mbanku (tak, wiem co się tam wyprawia czasem XD), więc docelowo chciałem trafić na tamten bank. Sprzedawca ma mi tą opcje udostępnić w swojej aukcji (tj. zmieni parametry tejże na moją prośbę), ale ja nie bardzo wiem, co dalej. Tzn - jakich danych będzie chciał mój bank, czy trzeba się spowiadać np. z rodzaju umowy i czasu jej trwania (kończy się w ten piątek a nie sądzę, żebym jej przedłużenie miał w rękach przed weekendem - aukcja trwa do niedzieli), czy da się wybrać mbank, a nie losować?
Co ważne, oferta na której mam kupić nie jest promowana (a te mają dodatkowe możliwości rat, tak zrozumiałem tłumaczenia allegro na odpowiednich stronach).
Nie mam problemu z płynnością finansową, nie mam żadnych zewnętrznych długów, ale czy oprócz stanu konta bank zainteresuje się czymś jeszcze w moim przypadku? Czy muszę uważać np. na to, że mbank dalej uważa adres zamieszkania i zameldowania za tożsame?
#raty #allegro
  • 9
  • Odpowiedz
@buczubuczu: Nie możesz wybrać firmy udzielającej pożyczki. Kupuj aż trafisz (faktyczny zakup następuje dopiero gdy kredyt "przejdzie").
Jeśli masz już konto w mbank to chyba podajesz tylko Twoje dane + 2 dokumenty, a zdolność badają na podstawie analizy ruchów na Twoich rachunkach.
  • Odpowiedz
@Cinson o patrz, ja dostałem dziś z Paribas zgodę, ale jeszcze nie zatwierdziłem... Może poczekam i zobaczę po północy ( ͡º ͜ʖ͡º) Jednak ten odnawialny to tak średnio bym powiedział...
  • Odpowiedz
@buczubuczu: Obecnie, we wszystkich kategoriach wprowadzona jest nowa opcję - raty Od.nowa. Tam, gdzie są one dostępne, niestety nie ma możliwości wyboru rat PayU. Oferujemy jednak rozwiązanie, dzięki któremu nie trzeba każdorazowo przechodzić procedury wnioskowania o raty, czekać na decyzję partnera pożyczkowego itp. Wystarczy, że raz wypełnisz wniosek, a uruchomisz sobie linię ratalną na zakupy w ratach zero na Allegro. Zakupy na raty będziesz mógł robić po prostu akceptując transakcję kodem
  • Odpowiedz
  • 0
@allegro_pl kurde, póki co to wczorajsze 6 prób (!) skończyło się odmowami że strony mBanku z automatu. Nie wiem, o co chodzi, czy oni nie udzielają rat payu ludziom, którzy mają na papierku niską kwotę na rękę, czy chodzi o krótki czas trwania umowy, czy o to, że umowy mógł jeszcze mój pracodawca nie wprowadzić do jakieś tam bazy?
Opcje rat od nowa miałem jedynie raz, tam wniosek wysypał się chyba jeszcze
  • Odpowiedz