Wpis z mikrobloga

Mirosławy z #holandia pracuję przez agencję w tymże kraju i ciągle podsyłają mi jakieś dokumenty o zwrotach za jedzenie,mieszkanie-ET regulacje eksterytorialne,warto to podpisać bo coś mi śmierdzi
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@masterix: czytałem i papiery od nich i info z internetu,podpisujac niby zrzekam się składek na emerytury itp dlatego pytam czy warto bo o tym już nie napisali tylko na zasadzie „podpisz dostaniesz więcej”
  • Odpowiedz
@szikagobyk: to skoro nikt nie odpisał z niczym mądrzejszym to poszukaj czy można na Twoim rodzaju umowy się zrzec tych składek i dostaje się więcej wtedy do ręki. Sprawdź też czy nie masz w umowie wynagrodzenia netto czasem wpisanego, bo wtedy nie ma to znaczenia, oni tylko zaoszczędzą. Jeśli masz brutto to wtedy może to mieć rację bytu.
  • Odpowiedz
@szikagobyk: Też takie coś dostałem. Wydawało się nie takie złe i ludzie polecali, ale po podpisaniu (mieszkam na priv), musiałem jeszcze wypełnić ankietę. Jak wyglądała? Pytali o dzieci, zaswiadczenia wszalkie, podesłać skan/zdjęcie dokumentu zameldowania w Polsce i inne takie duperele, których nie zdobędziesz od tak będąc w Holandii.
Ta oferta jest skierowana jedynie do osób co mieszkają na agencyjnym = mają meldunek. Wtedy jeden podpis = dajesz im tym zgodę
  • Odpowiedz
@szikagobyk: uważaj z tym co podpisujesz, nie podpisuj nic czego nie rozumiesz, nie polegaj na opinii bydła które mówi "to tylko dokument". Google Translate pięknie sobie radzi z NL do EN. A zawsze możesz poprosić Mirków o pomoc.

Były już historie agencji pracy które pobierały wszelkie możliwe socjale, ale pracownicy nie widzieli tego na oczy. Dużo ludzi było na sezon i wracało do kraju. A potem Belasting podliczał, że socjal
  • Odpowiedz