Wpis z mikrobloga

@Kardig: wczoraj wrzuciłem na Spotify i inne serwisy, ale potrwa to pewnie z 3-4 dni zanim się tam pojawi. Na niektórych jak Amazon czy Google Play już jest, ale ze Spotify i Apple Music zawsze się schodzi.
@Kardig: sam wydaję przez agregator Distrokid.com
Jeśli chodzi o kasę to powoli zaczyna z tego coś spływać choć na razie wciąż są to niewielkie pieniądze. Na Spotify mam średnio około 100 odsłuchań dziennie, to przekłada się na mniej więcej 10-12 dolarów miesięcznie. Drugie tyle spływa też z Apple Music i z iTunes, czasem też coś wpadnie na bandcampie. Na razie z najnowszych danych mam dane za sierpień i wyszło około 70-80zł,
@sensi: A próbowałeś wysyłać swoje kawałki na jakieś kanały yt dla rozgłosu?
Np MrSuicideSheep, od czasu do czasu jeszcze wrzuca jakieś ambienty. A jako, że ten utwór ma nieco podobny styl do wczesnych tworów Owseya, to może się mu spodoba.

Tak samo Arctic empire, choć on ma tylko 43 tysiące subów.
@Kardig: zazwyczaj wysyłam do kanału Ambient https://www.youtube.com/channel/UCm3-xqAh3Z-CwBniG1u_1vw i tam zazwyczaj mam największy odzew, czasem jeszcze gość z kanału Fluidified sam wrzuca moje kawałki, ale on ma głównie chillout i chillstep więc tam jest nieco gorzej. Co do MrSuicideSheep, to dostać się tam graniczy z cudem, chyba bardzo rzadko wrzuca ambientowe kawałki, bardziej się skomercjalizował pod tym względem. No ale może spróbuję, nic mi nie szkodzi ;) Gdyby się udało to na
@sensi: No niestety, wraz z rozrostem kanału poziom, jak dla mnie, spadł. Może to też dlatego, że o wiele więcej utworów wrzuca. Teraz jest tam więcej alternatywnej elektroniki i coś a'la popu niż chillu, dubstepu i pochodnych.

A szkoda.
@Noldor: głównie bibliotekę do Kontakta od Spitfire Audio Olafur Arnalds Chamber Evolutions i przez moment też gra tam Native Instruments String Ensemble