Wpis z mikrobloga

#astronomia #fizyka #fizykakwantowa
Czy możliwym jest, że za rozszerzanie się wszechświata odpowiada ten sam mechanizm, któremu podlega proces tworzenia się cząstek wirtualnych?
Zgodnie ze wzorem, który wyprowadziłem, wymiar przestrzenny jest fluktuacją czasu zależną od masy - myślę, że może to mieć realne odzwierciedlenie w rzeczywistości w wypadku, gdy potwierdzone zostanie, że prawdopodobieństwo powstania stabilnej cząstki zależne jest od pola grawitacyjnego, tj. w obrębie masywnych obiektów cząstki te powstają znacznie częściej, natomiast przy braku jego oddziaływania powstaje nowa przestrzeń.
  • 26
@Whispererer:
"Fluktuacje kwantowe mogą być, według hipotezy inflacji, źródłem pierwotnej struktury Wszechświata. Zgodnie z tą teorią, pierwotnie mały obszar przestrzeni został gwałtownie rozciągnięty do rozmiarów obserwowanego kosmosu. "
Co Ci jebło?
To, że się obczytałeś internetów wcale nie znaczy, że wiesz wszystko.
@Lucy_Ferro:

tj. w obrębie masywnych obiektów cząstki te powstają znacznie częście

ale cząstki wirtualne powinny "znikać" zanim je dostrzeżemy, zasada zachowania energii tego wymaga, inaczej by wystarczyło mieć odpowiednio ciężką czarna dziurę żeby sobie generowała masę, która wpada, która powoduje że dziura jest cięższa więc sobie generuje masę jeszcze szybszą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@voor:
Cieszę się, że chociaż przez chwilę zastanowiłeś się nad rozpatrywaniem mojej teorii na poważnie, wyszukałem w internecie terminy o których mówisz, niestety, jestem matematycznym imbecylem i najprawdopodobniej (ekhem, na pewno) nie zrozumiałem wszystkiego, ale jak mniemam, wrzuciłeś tu przeliczniki zakrzywienia przestrzeni w obrębie oddziaływań dopełniające OTW?
Wybacz ignorancję, ale do tej pory udało mi się spotkać tylko jednego człowieka, który był w stanie zainteresować mnie matmą, ale szkolne zajęcia i
@Lucy_Ferro: po prostu jeśli nie znasz podstawowych obiektów i po prostu podstaw ogólnej teorii względności i kwantowej teorii pola, to się na tym nie znasz i nie ma możliwości, żebyś potrafił jakoś wyprowadzić, że "wymiar przestrzenny jest fluktuacją czasu zależną od masy" - co to w ogóle znaczy.
@voor:
Tak tylko chciałem zwrócić uwagę, że Ty również na co dzień posługujesz się pojęciami, których nie jesteś w stanie wytłumaczyć.
Wszystko rozbija się o filozofię nauki. Niestety, nie dojdziemy konsensusu.
W moim modelu logika wykracza poza wymiar matematyczny i jest odrębnym zjawiskiem, w Twoim, jest tylko gałęzią matematyki.
Gdyby dało się uderzyć kogoś przez internet, co? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Take a chill pill, dude.
@voor:
Poddaję wątpliwości, że którykolwiek z naukowców coś wymyślił.
Przedstawił, owszem, ale nie wymyślił, co nie umniejsza w niczym zasług, a i zaprawdę, mnie również się to udało. :)
Profilaktycznie, proszę Pana, tę dozę spokoju zalecam przyjąć - z doświadczenia wiem jak bardzo potrafię frustrować ludzi, którzy mają większe pojęcie ode mnie na wybrany temat.
@voor:
Tak, to dobra reakcja.
Nie mniej, zobligowany jestem wyjaśnić czym dla mnie jest ta "fluktuacja czasu", a jest to niezmiernie trudne.
Wyobraź sobie nicość - nie ma wymiarów, czasu, cząstek, zasad, praw, ani logiki - taki symbol nieoznaczony, zero absolutne...
Nagle, nie ma też nicości! Więc nic się z niej nie wyłania, bo wyłaniania nie ma, ani nic nie ma, ani więc być nie może!
A może?
A może nic