Wpis z mikrobloga

@Krupier też piekłem sam bułki kiedyś, ale nie pamiętam czy z tego przepisu. Rozowa byla zachwycona, ja wolę z piekarni, ale nie mogę nigdy znaleźć, a te maślane, pakowane odpadają. Na pewno w knajpach niektórych mają dobre bułki. Takie lekkie, fajne, nie zapychające. Do tego mają właśnie fajne pomysły na łączenie smaków, sosy itp. ale i tak jak zrobię hambugsa w domu, to smakuje mi co najmniej tak jak w burgerowni, albo
Z jakiego miesa robiłeś? Podobno kark wołowy jest najlepszy (info od profesjonalnego kucharza). Jeszcze bie testowałem.


@zasadzka01: w sumie zwykłe mielone wołowe z Lidla czy tam Biedronki. Nie wczuwałem się jeszcze w jakieś konkretne kawałki mięsa i własnoręczne mielenie.
@Krupier w szczecinie w sklepach netto na wejsciu jest zawsze sklep miesny. Miesny nie jest netto :) dalem ten przyklad, bo to jest latwo znalezc. Oczywiście mozesz wziac gdzie chcesz i poprosic o zmielenie. Jak trafisz na karczek to wez karczek. Jak nie to lopatke, albo gulaszowe.
w szczecinie w sklepach netto na wejsciu jest zawsze sklep miesny. Miesny nie jest netto :) dalem ten przyklad, bo to jest latwo znalezc. Oczywiście mozesz wziac gdzie chcesz i poprosic o zmielenie. Jak trafisz na karczek to wez karczek. Jak nie to lopatke, albo gulaszowe.


@zasadzka01: dzięki, może następnym razem kupię całość. Ponoć u nas dobre mięso jest w Specjałach u Szymona, ale nie kupowałem.

do mięsa polecam dodać żółtko