Wpis z mikrobloga

Jest dla mnie prawdziwą zgrozą, że religia pozwala całym miliardom zupełnie przyzwoitych i rozsądnych ludzi wierzyć w to, w co pojedynczo mógłby uwierzyć tylko obłąkany. Jeśli ktoś obudzi się jutro myśląc, że wypowiedzenie kilku łacińskich słów nad naleśnikami zamieni je w ciało Elvisa Presleya, to będzie znaczyło, że postradał zmysły. Jednak gdy myśli mniej więcej to samo o wafelku i ciele Jezusa, jest po prostu katolikiem.

Sam Harris
#bekazkatoli #cytatywielkichludzi #religia #katolicyzm #ksiazki #ateizm
Pobierz robert5502 - >Jest dla mnie prawdziwą zgrozą, że religia pozwala całym miliardom zupe...
źródło: comment_lncVEKil6yLahoG4UGvIRjPFDK9kZ2by.jpg
  • 9
@Epos_o_Laskotkameszu: Problem w tym, że takie absurdalne (z punktu widzenia ateisty) wierzenia posiada prawie każda większa religia na tym świecie. Sam Harris akurat nie jest gościem, który spłycałby temat. Polecam jego książki i intelektualne dyskusje. Tych drugich jest całkiem sporo na YT.
Problem w tym, że takie absurdalne (z punktu widzenia ateisty) wierzenia


@Felidiusz: Nie zgodzę sie z tym.Wierzenia poszczegolnych religii nie są absurdalne tylko z punktu widzenia ateisty. Wezmy np. nagrode dla muzułmanów: dziewice w raju. Przecież z tego beke mają- i to chyba największą- polscy katolicy. Do tego rożne religie dzieliły się w swoim kręgu: szyici/sunnici; chrześcijanie.. itd. Nie wspomne już o nienawiści jaką się obdarzali i wojenkach ktore prowadzili
@robert5502: Ale ja nie napisałem, że te wierzenia są absurdalne TYLKO z punktu widzenia ateisty, to już sobie dopowiedziałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A jeśli jacyś katolicy wyśmiewają się z innych wierzeń, to jest to niezgodne np. naukami soborowymi i deklaracjami Kongregacji Nauki Wiary.
Ale ja nie napisałem, że te wierzenia są absurdalne TYLKO z punktu widzenia


@Felidiusz: tylko uzupelniłem

A jeśli jacyś katolicy wyśmiewają się z innych wierzeń, to jest to niezgodne np. naukami soborowymi i deklaracjami Kongregacji Nauki Wiary.

z którymi i od kiedy mają takie zpisy?