Wpis z mikrobloga

Mirki czym najlepiej w warunkach domowych ciąć kanały wentylacyjne PCV? Mam do docięcia kanały okrągłe fi 12.5cm oraz prostokątne bodajże 20x6cm

Próbowałem ciąć wczoraj okrągły małą piłką łukową oraz brzeszczotem do metalu ale gięło się to jak cholera i nie byłem w stanie uciąć prosto :/ nie mówiąc o ilości pyłu z plastiku

#pytanie #remontujzwykopem #wentylacja
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co to jest mała piłka łukowa


@morghul: o takie coś jak w picrel - widzę że to się nazywa piła ramowa - myślałem że łukowa :) anyway - problem z nią jest taki że jest tylko ciut większa niż rura i ciężko było ciąć

Co do pyłu - po prostu przy cięciu strasznie dużo tego plastiku właśnie się zamieniało w biały pył taki bardzo lekki i ciezki do posprzątania

Czyli
p.....k - > Co to jest mała piłka łukowa

@morghul: o takie coś jak w picrel - widz...

źródło: comment_2wVUxkLy7xfmIX05pSFgb6XKycizIAoF.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
To piłka którą pokazałaś to mała zabawka, kup najtańszą pełnowymiarową piłkę na brzeszczot 300 mm. Brzeszczoty do nich są dużo szersze niż do tej twojej więc łatwiej będzie utrzymać prostoliniowa cięcie, np. http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7391756419

A co do ilości jak to powiedziałeś pyłu to nic dziwnego w końcu piłujesz kanał, nie bardzo rozumiem gdzie widzisz problem i jak chciałbyś go uniknąć?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pietryna123: wow złota łopata dla ciebie xD szczerze mówiąc średnio pamiętam czym to w końcu ciąłem ale niewykluczone, że tą małą piłką z cienkim brzeszczotem, bo nie mam i nigdy nie posiadałem większej :D odpowiedź brzmi więc - tak udało się bo kanały są docięte i wiszą do dziś , ale nie szło równo i mają bardzo nierówne krawędzie
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pietryna123: myślę, że jak kupisz normalną porządną, sztywną piłkę z grubym brzeszczotem i solidnym uchwytem to bez problemu to utniesz w miarę prosto :) ja potrzebowałem coś zrobić po kosztach i mi nie zależało na efekcie więc ostatecznie się przemęczyłem tym gunwem, ale kolega morghul (daruję mu wołanie żeby nie straszyć xD) zdecydowanie dobrze radził i ja bym tak zrobił
  • Odpowiedz