Wpis z mikrobloga

@Garg84: Może nie na temat, ale zostałem wywieziony z Polski w młodym wieku i kombinuję jakby tak może kiedyś wrócić. Warszawa to moje ulubione miasto z całej Europy a języków znam cztery :D

  • Odpowiedz
@Garg84: Z Ukrainy do Polski. Ojciec zginął w wypadku ratując człowieka. Mama była sama. Poznała ojczyma i zdecydowali, że zamieszkają razem (losowali kostką do gry gdzie chcą zostać xD ). Miałem 8 lat jak tu się przeprowadziłem
  • Odpowiedz
@Aryo: smutna historia z Twoim Tatą. Jakbyś ocenił biegłość w posługiwaniu się językiem polskim? Słyszałem, że mówisz bez akcentu ale zdarzają się sytuacje, że jakiegoś słowa nie znasz czy też to jest płynność przeciętnego Polaka?
  • Odpowiedz
@dertom: natywnie

Rusycyzmy potrafię wstawić w zdania, ale tylko przy tłumaczeniu treści z rosyjskiego czy ukraińskiego, a tak to problemów nigdy nie było czy to w szkole czy na studiach. W pracy poprzedniej po pół roku odkryli, że jestem z Ukrainy, więc akcentu nie ma.

Istnieje chyba nawet teoria, że jeśli uczyłeś się języka obcego przed 14 rokiem życia to jest duże prawdopodobieństwo, że nie będzie akcentu. Po tym wieku
  • Odpowiedz