Wpis z mikrobloga

Postanowiłem zrobić sobie #nonutnovember. Dzisiaj mija 14 dzień. Najgorsze były początki, ale nie o tym chciałem napisać. Jedyne co zauważyłem w ciągu tych 14 dni to: problemy z koncentracją i zasypianiem, dziwny biorący się znikąd #!$%@? na wszystko, częstsze niekontrolowane zwody. Samopoczucie podobne jak przed challengem. No może mam trochę więcej energii bo mnie nosi. Tylko co z tej energii jak nie mogę się na niczym skoncentrować?

Wiecie co? Większy problem stanowią dla mnie objawy niedowalenia niż sama pokusa ulżenia sobie.

Ostatecznie myślę, że spuścić z krzyża po prostu trzeba raz na jakiś czas. Oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku.

Czy warto to kontynuować? Nie mam pojęcia. Przekonajcie mnie.

#nofapchallenge #nofap
  • 11
@Driver494 Jak sam widzisz nie jest to recepta na problemy, a ten #!$%@? chyba nie masz czym rozładować po prostu. Możesz sprawdzić z ciekawości ile jeszcze wytrzymasz
problemy z koncentracją i zasypianiem, dziwny biorący się znikąd #!$%@? na wszystko, częstsze niekontrolowane zwody. Samopoczucie podobne jak przed challengem.


@Driver494: mózgowi brakuje dopaminy, i wszystkie problemy które wymieniłeś biorą się właśnie z jej niedoboru. Dużo oglądałeś/waliłeś? dziennie, tygodniowo?

niekontrolowane wzwody to powinna być norma - to nie problem xd
@abelel: Biegam. Chociaż od jakiegoś czasu mam przerwę bo niedawno byłem chory. Rozproszenie uwagi jest przejściowe, ale męczące. Prawdę mówiąc w domu mało kiedy mnie coś mnie rozprasza, ale poza domem już nie ma tak dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mlodyabstynent: nofap nie zwiększa poziomu testosteronu! Jednorazowy wystrzał ponady normy jest dnia 7, cała reszta utrzymuje się w normie - więc wcale wyższy teść nie jest

@Driver494: to dziwne. Moje skojarzenie jest takie, że twój mózg chce dopaminy w #!$%@? dużych ilościach - tym bardziej detoks wskazany ( )
@mlodyabstynent: to daj mi link do jakiś badań, bo tych akuratnie nie znam:

co do reszty:

2) There is no consistent correlation between sexual activity, or abstinence, and plasma testosterone levels – other than a one-day transient spike (46% above baseline) following seven days of abstinence. Wide fluctuations in male testosterone levels (10-40%) are normal.

3) There is no evidence for abstinence raising testosterone levels. Only two studies have measured T