Wpis z mikrobloga

@HalEmmerich: Nie hiperbolizujmy, potem wychodzą takie kwiatki, ze studenci noszą projekty na pendrivach i w pierwszej pracy nie wiedza jak z niego korzystać. Gdyby każdy miał swoje repo i wrzucał wszystko do odpowiedniego repo, każdemu wyszłoby to na dobre i wykładowcom i studentom. A podstawowe użycie gita z dzisiejszymi ide jest banalnie proste, i nic oprócz commit, push, pull nie musieliby widzieć. Na samym początku nauki, można przedstawić gita jako zapisywanie
@kamzie: Nie zaprzeczam, systemy kontroli wersji są przydatne. Ale widziałem jakie problemy mają studenci zaczynający programować, a na pierwszym roku informatyki większość nie miała wcześniej z tym styczności. Dorzucanie im oprócz tego jeszcze konieczności załapania gita nie ma sensu - przynajmniej nie na pierwszym roku, gdzie jeszcze wyzwaniem jest napisanie czegokolwiek.
Commit, push, pull - jasne, o ile tylko jedna osoba zajmuje się projektem. Gdy siedzi nad nim kilka osób i
@HalEmmerich: zgadzam sie w 100% dlatego na pierwszym roku przedstawilbym im tylko te 3 rzeczy i powiedziałbym, zeby narazie myśleli o tym jako o zapisie i ściągnięciu pliku. Dopiero pozniej przedstawiał resztę możliwości jak merge podczas zadań grupowych. Ja tez miałem na początku mega problem z gitem, ale myśle, ze odpowiednio przedstawiony pull, commit i push nie przerosłyby studentów.
@Gorion103 tak, ma być opublikowany w formie "machine readable" I na nośniku którego się powszechnie używa do tych celów. Czyli żadne walki ci nie pomogą. Jakbyś się chciał kłócić to przypominam że to jest umowa prawna więc liczy się zamysł a nie treść a zła wola jest karalna