Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Mam pytanie. Jak zrobić aby frytki własnej roboty były takie dobre jak z paczki? Jak zrobię frytki we frytkownicy takie nawet z frytkowej odmiany ziemniaków to są bardziej ugotowane niż usmażone. A jak smażę dłużej to przypalają się a chrupiące nie są. Może jakby długo smażyć w niskiej temperaturze a później zwiększyć na maxa i zarumienić? Albo podsmażyć we frytkownicy i zamrozić i takie byłby dobre po podsmażeniu? Jakieś rady?
#gotujzwykopem
  • 34
@Simfecstio: Przepis na #frytki nie dla niecieprliwych osób. Mozna powiedziec, że same frytki to nic ciekawego w przyrządzeniu. No to lekko zaskocze. #ziemniaki obrac to proste. potem skroic na frytki i maczac przez 30min w wodzie z cukrem. Wrzucamy do gotujacej wody na 3 -4 az skrobia sie wytrąci. To ten szum na garnku. Schładzamy. Nastepnie rozgrzewamy olej do #temp 130 st. i smazymy na takim oleju 5 min. i zostawiamy
@Mr_Kidada ah teraz robię tak że podzieliłem na dwie części. Jedna gotuje ale nie wrzuciłem do gotującej się wody... A druga smażę w niskiej temperaturze. Wyjmę i podsmaże te które się ugotowały. Później te które wcześniej lekko podsmażylem. Chce jednak jak najszybciej bo zazwyczaj frytki jem po pijaku jak są kumple więc czas na duże znaczenie ;p
@Mr_Kidada
@satczynsky
@Mirkosoft
Bardzo dziękuję za rady. Gotowane frytki nie tak ładne jak smażone dwa razy ale trochę bardziej delikatne w środku i trochę mniej chrupiące niż smażone dwa razy. Wydaje mi się że te które smazylem dwa razy za drugim razem za długo smazylem. Ale ona sposoby bardzo dobre. Może tyle dało moczenie w cukrze? Bo normalnie to takie rozgotowane a teraz naprawdę fajne i chrupiące. Dziękuję i pozdrawiam
Pobierz Simfecstio - @Mr_Kidada 
@satczynsky 
@Mirkosoft 
 Bardzo dziękuję za rady. Gotowane ...
źródło: comment_UwTdRezJFNeTsGfft9fZ45AalYolq10y.jpg
@Mr_Kidada no ja trochę za długo gotowalem bo tak 1/3 mi się rozpadła xd ale jeszcze sprawdzę samo moczenie w cukrze i lżejsze podgotowanie. Głupie frytki a tyle zabawy. Najadłem się to do spania ;)