Wpis z mikrobloga

  • 1066
Cały Internet zachwyca się tym zdjęciem łącznie z wykopem. Zaspana dziewczyna niemrawo spogląda na maszerujące tłumy rozswietlone przez czerwone race. Siedzi na łóżku w jednym z pokoi luksusowego hotelu w centrum Warszawy.

To zdjęcie według mnie idealnie pokazuje, jak oderwane od korzeni i wybrakowane z poczucia przynależności narodowej są obecne elity kulturalne. Pokój hotelowy jest symbolem luksusowej bańki, w której zamykają się ci ludzie nie chcąc uczestniczyć w świętowaniu dnia niepodległości. Hotel to zresztą miejsce, gdzie zatrzymujemy się tylko na chwilę, w przelocie między jednym a drugim miejscem, co również można odczytywać jako brak zespolenia z miejscem, w którym się urodzili. Oni myślą o sobie: jestem obywatelem świata, nie Polakiem, mieszkam w hotelach, nie rozumiem tych, którzy czują dumę narodową. Boję się polskości. Wolę spać, udawać, że mnie to nie dotyczy. Są zobojętnieni na hasła patriotyczne, nie chcą manifestowac swojej polskości, chcą się schować pod kołdrę, nic nie widzieć, nic nie słyszeć, nie być Polakami.

Gdzie na tym zdjeciu widzicie siebie? Bo ja czuje się częścią tego tłumu na dole. #przemyslenia #marszniepodleglosci #warszawa #patriotyzm #4konserwy #sztuka #fotografia
kociooka - Cały Internet zachwyca się tym zdjęciem łącznie z wykopem. Zaspana dziewcz...

źródło: comment_XQRqH0RdpOFTKgRVSULii6qqSI0KHx9V.jpg

Pobierz
  • 197
  • Odpowiedz
@kociooka: Bardzo mądrze to ujęłaś, podoba mi się twoja interpretacja. Tylko że na wykopie i ogólnie wszędzie jest moda na antypolskość, nawet będąc Polakiem. Bo jak można się cieszyć z bycia Polakiem? No nie można, bo nie miało się na to wpływu XD co za #!$%@? lewactwo lvl expert
  • Odpowiedz
@kociooka: Hotele są od tego żeby w nich spać -często po ciężkim dniu pracy... nie od tego, żeby podziwiać armię sebixów z racami drących ryja pod oknem. "Oni myślą o sobie..." Skoro masz takie umiejętności to oświeć mnie co ja myślę o sobie. Bo co myślę o Tobie nie jest trudne do wydedukowania.
  • Odpowiedz
@kociooka: Tak, bo brak chęci łykania dymu z rac i głuchnięcia od okrzyków o czerwonej hołocie to brak poczucia przynależności narodowej. Kolega trochę zaspał, bo faza plemienna już się skończyła jakiś czas temu
  • Odpowiedz
@kociooka: przybyły chłopaki z ludu, tego tam na dole (strona barykady bez znaczenia) i wytłumaczyły ci, że ćpiesz i wymyślasz sobie niestworzone historie.
Ciężko być prorokiem we własnym kraju ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Swoją szosą, to twoja interpretacje dealnie wbija się klinem w tę kanion między dwoma Polskami.
Tu elita, a tu lud. Tu wykształciuchy, tam robole. Tu patrioci, tam kosmopolici. Itd.
Nie wiem, czy kiedykolwiek te
  • Odpowiedz
@kociooka: Ja się utożsamiam z lampką. Lampka daje światło. Światło to symbol nadziei, przykładowo zielone daje nadzieje na przejście przez pasy. Słońce to nasze największe światło i bez niego nie byłoby życia ani marszu ani nawet hotelu. Lampka ma tez tutaj symbolikę ekhem symbolikę braku poszanowania do mamony bo jest jeszcze w miaro jasno a ona już świeci i potem pingwiny umierają.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 63
@kociooka:

jest to moja interpretacja fotografii


Oho, mogę teraz ja?

Osoba na zdjęciu ma #!$%@? na tłum kibolstwa na dole i nie chce dołączyć do skandowania wulgarnych przyśpiewek, ciesząc się ze święta w sposób, jaki jej się podoba.
  • Odpowiedz
@teka82 oczywiście że jest to ustawka.
Osobiście zgadzam się z @kociooka, to zdjęcie to nie jest ot takie przypadkowe. Ma drugie dno, które pozwala na wiele interpretacji i według mnie wiele mówi o dzisiejszej Polsce.
  • Odpowiedz
@kociooka: ja Cię lubię, ale nie zgadzam się z Tobą, bo fajnie, że są ludzie którzy mają inne zdanie. Ja nie czuję się polakiem, bo doznałem wielu przykrości od ludzi z lewicy i prawicy, a to że tu się urodziłem to nie miałem na to wpływu i niedługo i tak będę emigrował poza europę.
  • Odpowiedz