Wpis z mikrobloga

Ekspert TVN odnosi się do jednego z bardziej znanych haseł antykomunistycznych, skandowanych na Marszu:

Jestem przekonany, że ci, w większości chyba młodzi ludzie, którzy tam skandowali „raz sierpem, raz młotem, jakąś, nie usłyszałem jaką, hołotę”, właściwie nie wiedzą o jaką hołotę tam chodzi. Ale wiedzą, że to jest przeciw komuś. I że są razem przeciw komuś.


Panie ekspercie, śpieszę z wyjaśnieniem. Chodzi o czerwoną, komunistyczną hołotę. Aż dziwne, że człowiek żyjący w tamtych czasach nie zna takiego hasła.

#marszniepodleglosci #tvn
sowiq - Ekspert TVN odnosi się do jednego z bardziej znanych haseł antykomunistycznyc...
  • 30
Chodzi o czerwoną, komunistyczną hołotę. Aż dziwne, że człowiek żyjący w tamtych czasach nie zna takiego hasła.


@sowiq: To hasło straciło znaczenie dawno temu. Postkomuniści byli najbardziej liberalnym gospodarczo rządem po 1989 roku, a postkomunizm stał się jedynie wydmuszką i przykrywką dla wymian kadrowych w urzędach.

Gdzie są komuniści w Polsce? Tych kilkudziesięciu staruszków z kanapowych organizacji?

Jaki cel ma dziś to hasło?

Co do reszty, to podpisuję się pod tym
@wolodia: ale tak jak napisałem wyżej - w moim wpisie nie chodziło mi o samo hasło i przekaz, który niesie. Hasło skandowało kilka tysięcy osób, dla każdej z nich mogło ono znaczyć coś innego.

Mi chodzi o tego eksperta, który albo udawał debila, albo próbował robić debili z widzów. Zresztą to tylko jeden przykład wypowiedzi z tej audycji. A była to cała kopalnia podobnych mądrości i manipulacji
@Arveit: czesto ludzie z szarych blokowisk pamietaja opowiesci dziadkow i rodzicow o tamtym systemie, ba, byli nawet przez ludzi z tamtego systemu gnebieni, mimo transformacji wielu komunistow zyje wciaz jak paczki w masle, w policji, w polityce po prywatne firmy
co by nie mówić, to gość ma rację. Większość tych ludzi nie ma pojęcia o historii, nie potrafiliby pewnie wymienić więcej niż 3-4 najbardziej znanych nazwisk. Ale tacy ludzie (zazwyczaj z szarych blokowisk) potrzebują poczucia przynależności i takie coś im to daje, nie ważne co to jest.


@Arveit:

Nie wiem stary jak ty sobie wyobrażasz tych "ludzi z szarych blokowisk", ale pieprzysz totalne głupoty. Tam idzie cały przekrój społeczeństwa, Wyłącz telewizor