Wpis z mikrobloga

Mirki, pomóżcie, mam problem z #rodo na siłowni ( _) Dziś zostałem poinformowany, że pakiernia z której korzystam "zmienia system obsługi klienta" i w związku z tym oraz z RODO muszę wypełnić kwestionariusz. Chcą ode mnie nie tylko imienia i nazwiska, ale również maila, numeru telefonu, daty urodzenia i miejsca zamieszkania. Uważam, że to przeginka, zwłaszcza, że gdy odmówiłem podania tych danych, zapowiedzieli, że nie wpuszczą na obiekt. Nie korzystam w ramach kart Multisport (czy innych mutacji). To taka trochę lepsza osiedlówa, żadna sieciówka.

#rodo #prawo #silownia #kiciochpyta
  • 7
@prozac: Adres zamieszkania można, ale z numerem telefonu gorzej. Swego czasu (rok temu?) jedna z sieci siłowni wysyłała sms z "kodem aktywacyjnym" przy zakładaniu konta.
@liguryt: Na maila dostaje powiadomienia o pobraniu kasy za karnet, na telefon dostaje smsa albo dzwonią w sprawie darmowego treningu albo innych atrakcji na siłowni, data urodzenia to raczej też normalne info o użytkowniku siłowni. Jedynie z adresem jest tak gorzej, ale raczej nie zrobią ci wjazdu na chatę jak będziesz tyrał bicka.
@ponuraszafa: Oczywiście mogę nie wyrazić zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych, co dodatkowo podważa konieczność podawania numeru telefonu, maila i adresu. Data urodzenia spoko, to rozumiem.